Rzęsy 1:1 - czy warto? Wady i zalety przedłużania rzęs

Ania wizażystka i stylistka brwi i rzęs salonu urody Health and beauty w Krakowie
Anna Rejczak
09 lis 2023 5 min
przedłużone rzęsy w formie sztuki

Najważniejsze wnioski

Zalety Przedłużania Rzęs Metodą 1:1

Zaleta

Opis

Naturalny wygląd

Rzęsy 1:1 są prawie nierozróżnialne od naturalnych, co zapewnia subtelne piękno.

Wyraziste spojrzenie

Przedłużone rzęsy otwierają oko i nadają spojrzeniu głębi, co potęguje efekt makijażu.

Wygodna pielęgnacja

Pominięcie codziennego tuszowania rzęs skraca poranny rytuał piękności.

Personalizacja

Możliwość dopasowania długości, grubości i zakrzywienia rzęs do indywidualnych potrzeb klienta.

Wady Przedłużania Rzęs Metodą 1:1

Wada

Opis

Cena

Zabieg jest stosunkowo kosztowny i wymaga regularnych wizyt konserwacyjnych.

Czas trwania

Aplikacja rzęs wymaga od 1,5 do 2 godzin, co wymaga zaangażowania czasowego.

Pielęgnacja

Rzęsy wymagają specjalnej ostrożności w codziennej pielęgnacji, aby zachować ich stan i trwałość.

Osłabienie naturalnych rzęs

Możliwość osłabienia lub uszkodzenia naturalnych rzęs w wyniku ciągłego noszenia przedłużeń (przy odpowiednio dobranych przedłużeniach, które są dostosowane do kondycji i typu naturalnych rzęs, ryzyko to jest minimalne).

Asymetria

Rzęsy wypadające nierównomiernie mogą prowadzić do asymetrii, wymagającej częstszych korekt.

Alergia

Ryzyko reakcji alergicznej na klej używany podczas zabiegu.

Zwyczajność

Po dłuższym czasie noszenia przedłużanych rzęs naturalne rzęsy mogą wydawać się mniej atrakcyjne.

Ograniczenia w pielęgnacji

Należy unikać tłustych kremów i moczenia rzęs, co może zmienić rutynę pielęgnacyjną twarzy.

Zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1 może być świetnym sposobem na podkreślenie oczu i nadanie spojrzeniu głębi bez codziennego stosowania kosmetyków. To wygodna opcja dla osób ceniących sobie naturalny look oraz dla tych, które pragną oszczędzać czas każdego ranka. Czy jednak ta metoda jest odpowiednia dla każdego? Przyjrzyjmy się bliżej zaletom i wadom, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

Zalety przedłużania rzęs metodą 1:1

Naturalny wygląd

Rzęsy 1:1 to synonim subtelnego piękna. Ta technika polega na dokładaniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej, co pozwala na zachowanie efektu naturalności. Rzęsy nie wyglądają na przerysowane czy zbyt dramatyczne, a ich długość oraz zakrzywienie można dostosować do indywidualnych preferencji, co sprawia, że są niemal niewidoczne dla nieuzbrojonego oka.

efekt przedłużania rzęs 1d w krakowie
efekt przedłużania rzęs metodą 1d w salonie piękności Health and beauty w Krakowie
przedłużanie rzęs 3d w Health & beauty w Krakowie
Efekt przedłużania rzęs w Health & beauty w Krakowie

Wyraziste spojrzenie

Z przedłużonymi rzęsami Twoje oczy mogą wydawać się większe, jaśniejsze i bardziej otwarte. To z kolei przekłada się na postrzeganie twarzy jako bardziej młodzieńczej i pełnej energii. Dla wielu kobiet jest to nieoceniony atut, szczególnie w sytuacjach, gdy chcą zrobić doskonałe wrażenie bez konieczności stosowania makijażu.

Wygodna pielęgnacja

Po aplikacji rzęs można powiedzieć "do widzenia" codziennemu malowaniu i demakijażowi oczu. Rzęsy 1:1 są już podkręcone, pogrubione i przyciemnione, co eliminuje potrzebę stosowania maskary. To nie tylko oszczędność czasu, ale i komfort dla oczu, które nie są narażone na codzienne tarcie i szorowanie podczas zdejmowania makijażu.

kobieta w trakcie rutyny dla zdrowej skóry

Wady przedłużania rzęs metodą 1:1

Cena

Zabieg przedłużania rzęs to inwestycja, która może znacząco obciążyć portfel. Cena może być różna w zależności od salonu, doświadczenia stylistki rzęs oraz użytych materiałów. Ponadto, aby utrzymać efekt, konieczne są regularne wizyty na uzupełnienie, co generuje dodatkowe koszty.

Czas trwania

Przedłużanie rzęs to nie jest zabieg, na który można wpaść w przerwie na lunch. Pierwsza aplikacja to często inwestycja nawet do dwóch godzin, podczas których klientka musi leżeć z zamkniętymi oczami. To wymaga czasu i cierpliwości.

w trakcie przedłuzania rzęs w salnie piękności w Krakowie

Pielęgnacja po zabiegu

Po aplikacji rzęs konieczne jest przestrzeganie nowych zasad pielęgnacyjnych. Należy unikać moczenia rzęs przez pierwsze 24 godziny, spać na plecach, a także wystrzegać się sauny i parowych łaźni. Każde nieostrożne potarcie oka może skutkować utratą sztucznych rzęs.

Osłabienie naturalnych rzęs

Jedna z częstszych obaw to potencjalne osłabienie i uszkodzenie naturalnych rzęs. Przedłużone rzęsy są cięższe od naturalnych, co może doprowadzić do ich osłabienia i wypadania, jeśli nie są prawidłowo aplikowane i pielęgnowane. Trzeba jednak zaznaczyć że przy odpowiednio dobranych przedłużeniach, które są dostosowane do kondycji i typu naturalnych rzęs, ryzyko to jest minimalne.

stylizacja rzes w salonie kosmetycnym kraków banner

Ryzyko alergii

Kleje używane do aplikacji rzęs mogą wywołać reakcje alergiczne, które objawiają się zaczerwienieniem, swędzeniem, a nawet bólem.

Zmiana nawyków pielęgnacyjnych

Po zaaplikowaniu rzęs 1:1 konieczne jest wprowadzenie nowych nawyków pielęgnacyjnych. Należy zrezygnować z używania tłustych kremów czy olejków w okolicach oczu, które mogą osłabić trwałość kleju. Ponadto, kąpiele w parze czy długie morsowania również mogą przyczyniać się do szybszego wypadania rzęs.

Konieczność ostrożności

Rzęsy po zabiegu wymagają delikatnego obchodzenia się z nimi. Oznacza to, że trzeba zapomnieć o szorowaniu oczu czy tarcie ich ręcznikiem. Takie czynności mogą prowadzić do uszkodzenia rzęs oraz ich przedwczesnego wypadania.

Naturalny cykl życia rzęs

Rzęsy przedłużane wypadają wraz z naturalnymi rzęsami, które mają swój określony cykl życia. Może to prowadzić do sytuacji, w której po pewnym czasie spojrzenie staje się asymetryczne i wymaga korekty u stylistki.

Dysproporcja w wyglądzie

Asymetria rzęs może być szczególnie zauważalna w przypadku, gdy jedno oko traci więcej rzęs niż drugie. Bywa to problematyczne, zwłaszcza jeśli między wizytami u kosmetyczki minie więcej czasu, co może wpłynąć na estetykę i symetrię spojrzenia.

Przyzwyczajenie do efektu

Długotrwałe noszenie rzęs 1:1 może sprawić, że będziemy się czuć niekompletnie bez nich. Nasze naturalne rzęsy mogą wydawać się zbyt cienkie i niewystarczające po zdjęciu sztucznych.

Alternatywy dla Przedłużania Rzęs

Laminowanie rzęs

Laminowanie rzęs to świetna opcja dla osób, które cenią naturalny wygląd i chcą uniknąć problemów z przedłużanymi rzęsami. Metoda ta polega na podkręceniu i zabezpieczeniu naturalnych rzęs specjalnym preparatem, co sprawia, że są one bardziej widoczne i wydają się dłuższe. Efekt może utrzymać się nawet do 6 tygodni.

Jest to świetne rozwiązanie dla osób o wrażliwych oczach lub tych, które nie mogą stosować tradycyjnego makijażu. Mimo swoich zalet, laminowanie nie zapewnia tak dramatycznego efektu jak przedłużanie rzęs i wymaga regularnych wizyt w salonie, aby utrzymać optymalny rezultat.

Efekt Liftingu i laminacji rzęs w salonie Health & beauty w Krakowie
Efekt Liftingu i laminowania rzęs w Krakowie
Lifting i laminacja rzęs efekt przed i po stylizacji
Przed i po liftingu i laminowaniu rzęs

Henna rzęs

Henna rzęs to tradycyjna metoda koloryzacji, która pozwala na podkreślenie koloru naturalnych rzęs. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które chcą podkreślić swoje rzęsy bez codziennego stosowania maskary. Procedura henny jest mniej inwazyjna niż przedłużanie rzęs i może być odpowiednia dla osób z alergiami na kleje stosowane w innych metodach. Rezultat koloryzacji rzęs henną jest subtelny i może utrzymać się od 2 do 4 tygodni, ale nie zwiększa objętości ani długości rzęs tak jak przedłużanie.

Magnetyczne rzęsy

Magnetyczne rzęsy, mimo iż prezentowane są jako szybka i łatwa alternatywa dla tradycyjnych metod przedłużania, często nie spełniają oczekiwań w praktyce. Z doświadczenia wiemy, że mogą być trudne w aplikacji i nie zawsze gwarantują komfort noszenia.

Czy warto zdecydować się na przedłużanie rzęs metodą 1:1?

Decydując się na przedłużanie rzęs metodą 1:1, stajemy przed ważnym pytaniem: czy efekt spektakularnego spojrzenia, którego nie da się osiągnąć za pomocą tradycyjnego makijażu, jest warty inwestycji i wysiłku? Odpowiedź nie jest prosta, ale zdecydowanie skłania się ku potwierdzeniu, szczególnie dla tych, którzy już doświadczyli metamorfozy swojego spojrzenia.

Oczy po przedłużaniu rzęs metodą 1:1 w Health & beauty w Krakowie

Jeżeli rozważasz zabieg przedłużania rzęs i szukasz sprawdzonego miejsca w Krakowie, serdecznie zapraszamy do salonu urody Health & Beauty. Oferujemy szeroki wachlarz usług z zakresu pielęgnacji brwi i rzęs, w tym przedłużanie rzęs metodą 1:1. Nasza wykwalifikowana kadra zapewni Ci profesjonalną obsługę i doradztwo, abyś wyszła od nas zadowolona i z przepięknym spojrzeniem. Nie czekaj, odwiedź nas i przekonaj się, jak możemy podkreślić Twoje naturalne piękno.

FAQ: Często zadawane pytania

Czy przedłużanie rzęs jest szkodliwe?

Nie, przedłużanie rzęs w profesjonalnym salonie kosmetycznym, przy użyciu wysokiej jakości produktów i przestrzeganiu techniki, jest generalnie bezpieczne. Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja i regularne wizyty u specjalisty.

Kiedy nie można przedłużać rzęs?

Nie zaleca się przedłużania rzęs osobom, które mają aktywne infekcje oka lub powieki, alergie na składniki używane do aplikacji rzęs, a także w przypadku chorób prowadzących do nadmiernego wypadania włosów, takich jak alopecia.

Czy przedłużanie rzęs jest bezpieczne?

Tak, przedłużanie rzęs może być bezpieczne, pod warunkiem, że zabieg wykonuje doświadczony i wykwalifikowany specjalista. Ważne jest również, aby klient przestrzegał zaleceń dotyczących pielęgnacji po zabiegu.

Dlaczego przedłużone rzęsy szybko wypadają?

Przedłużone rzęsy mogą wypadać szybciej z powodu naturalnego cyklu wzrostu własnych rzęs, nieprawidłowej pielęgnacji, czy też niewłaściwie wykonanego zabiegu. Regularne uzupełnianie rzęs pomaga zachować ich gęstość i długość.

Ania wizażystka i stylistka brwi i rzęs salonu urody Health and beauty w Krakowie

Anna Rejczak

Stylistka brwi i rzęs / Makijażystka

Jestem Ania, specjalizuje się w stylizacji brwi i rzęs oraz makijażu. Lubię stawić czoła wyzwaniom, a moja największa pasja - stylizacja brwi - pozwala mi codziennie odkrywać nowe aspekty piękna.

Stylizacja brwi i rzęs to dla mnie coś więcej niż praca, to moja pasja i sposób na wyrażanie siebie. Cenię unikalność każdej klientki i dążę do tego, by podkreślać jej indywidualne piękno. Staram się, aby każda z moich klientek czuła się wyjątkowo i komfortowo. Moim priorytetem jest tworzenie atmosfery pełnej zaufania i relaksu, która pozwala klientkom na pełne odprężenie i cieszenie się chwilą.

Powrót na bloga