Henna pudrowa a zwykła henna do brwi – co wybrać?

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak
Kamila Pieczyrak
26 mar 2023 5 min
tworzenie henny

Stylizacja brwi to bardzo istotny element w codziennym makijażu. Włoski w brwiach mogą mieć różną grubość, długość i kolor, a odpowiednia stylizacja potrafi podkreślić atuty twarzy. Jednym z najbardziej popularnych sposobów stylizacji brwi jest koloryzacja za pomocą henny. Dziś przedstawimy różnicę między henną pudrową a zwykłą henną do brwi, aby pomóc Ci wybrać właściwą metodę dla siebie.

Czym jest henna pudrowa?

Henna pudrowa to innowacyjny sposób koloryzacji brwi, który polega na użyciu specjalnie opracowanej formuły proszkowej. Ta metoda pozwala na uzyskanie efektu bardziej intensywnego i wyrazistego niż tradycyjna henna do brwi.

W przeciwieństwie do zwykłej henny do brwi, henna pudrowa wnika głęboko w strukturę włosa, ale osadza się także na jego powierzchni, tworząc efekt matowego pudru. Dzięki temu kolor brwi jest bardziej jednolity, a efekt końcowy wygląda bardziej wyraziste.

Efekt zabiegu Henna pudrowa z architekturą brwi wykonanej w salonie Health & beauty w Krakowie

Czym jest zwykła henna do brwi?

Zwykła henna do brwi to tradycyjna metoda koloryzacji brwi, która polega na użyciu pasty barwiącej. Zwykła henna do brwi wnika w strukturę włosa, dzięki czemu efekt utrzymuje się nawet do 2 tygodni. Jednak ta metoda może dawać nieco bardziej naturalny i delikatny efekt, co sprawia, że jest odpowiednia dla osób o jasnych włosach czy dążących do bardziej naturalnego wyglądu.

nakładanie henny na brwi w salonie kosmetycznym Health and beauty w Krakowie

Henna pudrowa a zwykła henna do brwi – jakie są różnice?

Oto kilka najważniejszych różnic między henną pudrową a zwykłą henną do brwi:

Efekt końcowy

Jedna z najbardziej oczywistych różnic między henną pudrową a zwykłą henną do brwi jest efekt końcowy. Henna pudrowa daje efekt intensywniejszy, wyrazisty i matowy, podczas gdy zwykła henna do brwi może być bardziej naturalna i delikatna. W związku z tym henna pudrowa może być lepszym wyborem dla osób, które chcą mocniej podkreślić swoje brwi, z intensywnym efektem.

Efekt zabiegu Henna pudrowa brwi wykonanej przez kosmetyczkę Health & beauty w Krakowie

Henna pudrowa efekt

Czas trwania efektu

Innym istotnym czynnikiem różniącym hennę pudrową od zwykłej henny do brwi jest czas, przez jaki utrzymuje się koloryzacja. Henna pudrowa, ze względu na swój intensywny efekt, może utrzymywać się na włosach dłużej niż zwykła henna do brwi. Efekt henny pudrowej może trwać nawet do 6 tygodni, podczas gdy zwykła henna do brwi zazwyczaj utrzymuje się około 2-3 tygodni.

Składniki

W składzie henny pudrowej znajdują się wyłącznie naturalne składniki, co sprawia, że jest ona delikatna dla skóry i włosków brwi. Henna pudrowa wytwarzana jest z liści i pędów lawsonii bezbronnej, która jest źródłem naturalnego pigmentu. Henna zawiera także wiele innych wartościowych substancji, takich jak witaminy, minerały i proteiny, które odżywiają skórę i wzmacniają włoski.

Stosując hennę pudrową do brwi, musimy pamiętać, że jest to naturalna henna, która nie tylko nadaje kolor, ale także dba o kondycję brwi. Lawsonia bezbronna, będąca głównym składnikiem henny, dostarcza cennych substancji odżywczych, które mają korzystny wpływ na skórę i włosy.

Jak wybrać między henną pudrową a zwykłą henną do brwi?

Wybór między henną pudrową a zwykłą henną do brwi zależy od kilku czynników, takich jak preferowany efekt końcowy, czas trwania efektu, sposób aplikacji czy skład. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w podjęciu decyzji:

  1. Jeśli zależy Ci na bardziej intensywnym i wyrazistym efekcie, henna pudrowa może być lepszym wyborem.

  2. Jeśli chcesz utrzymać efekt na dłużej, henna pudrowa może być lepsza.

  3. Jeśli szukasz delikatnego efektu, prawdopodobnie lepsza będzie dla Ciebie zwykła henna

  4. Zabieg zwykłej henna jest też bardziej ekonomicznym wyborem oraz sam czas zabiegu jest nawet 4x krótszy

Ostatecznie wybór zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto też pamiętać, że zarówno henna pudrowa, jak i zwykła henna do brwi może być stosowana przez osoby z różnymi rodzajami skóry i włosów. Przed podjęciem decyzji warto przetestować obie metody, aby sprawdzić, która z nich daje najlepsze efekty dla Twoich brwi.

stylizacja rzes w salonie kosmetycnym kraków banner

Z jakimi zabiegami można łączyć hennę?

Henna pudrowa może zostać wzbogacona o laminowanie brwi, co pozwoli na jeszcze lepsze efekty i dłuższe utrzymanie kształtu. Z kolei zwykła henna często jest integralną częścią zabiegu laminowania brwi, dzięki któremu brwi stają się jeszcze bardziej zadbane, lśniące i gładkie. Zarówno laminowanie, jak i henna, przyczyniają się do podkreślenia naturalnego piękna brwi oraz ich pogrubienia.

Podsumowanie

Henna pudrowa a zwykła henna do brwi to dwa różne sposoby koloryzacji brwi, które dają odmienne efekty. Wybór między nimi zależy głównie od indywidualnych preferencji oraz oczekiwanego efektu końcowego.

Henna pudrowa może być lepszym wyborem dla osób, które chcą uzyskać intensywny, wyrazisty efekt z dłuższym czasem utrzymania koloru. Z kolei zwykła henna do brwi może być odpowiednia dla tych, którzy wolą bardziej naturalny i delikatny efekt, z mniejszym naciskiem na intensywność koloru.

Ostatecznie warto wypróbować obie metody i zdecydować, która z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Niezależnie od wyboru, pamiętaj o prawidłowej aplikacji oraz pielęgnacji brwi po zabiegu, aby cieszyć się pięknymi i zadbanymi brwiami przez długi czas.

Stylizacja brwi w salonie Health & beauty

Zapraszamy na hennę brwi, hennę pudrową, regulację brwi oraz na inne zabiegi stylizacji brwi do salonu kosmetycznego Health & beauty w Krakowie. Oferujemy szeroką gamę usług, które pomogą Ci zadbać o swoje brwi, tak aby były zawsze w doskonałym stanie. Nasze profesjonalne i doświadczone kosmetyczki z chęcią doradzą, jaka metoda koloryzacji czy stylizacji będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Nie czekaj, odwiedź nas już dziś i przekonaj się, jak wiele możemy zrobić dla Twojego wyglądu!

Kosmetyczka robi stylizację brwi w salonie kosmetycznym Health and beauty w Krakowie

Często zadawane pytania

Czym się różni henna pudrowa od laminacji brwi?

Henna pudrowa to metoda koloryzacji brwi, która nadaje im intensywny i trwały kolor. Laminacja brwi to zabieg, który polega na wygładzeniu, nawilżeniu i utrwaleniu kształtu brwi. Obie metody można ze sobą łączyć, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Czy henna pudrowa niszczy brwi?

Henna pudrowa jest łagodną formą koloryzacji i nie powinna niszczyć brwi ani powodować ich wypadania. Ważne jest jednak, aby stosować hennę zgodnie z instrukcjami producenta i pamiętać o pielęgnacji brwi po zabiegu.

Jak często można robić hennę pudrową?

Henna pudrowa utrzymuje się na brwiach nawet do 6 tygodni. W miarę jak włoski rosną i kolor się zmywa, można powtórzyć zabieg. Najlepiej jest jednak obserwować kondycję własnych brwi i dostosować częstotliwość zabiegu do indywidualnych potrzeb.

Czy henna powoduje wypadanie brwi?

Henna, zarówno pudrowa, jak i zwykła, nie powinna powodować wypadania brwi, jeśli jest stosowana prawidłowo. Niektóre osoby mogą jednak być uczulone na składniki henny, dlatego warto wykonać próbę uczuleniową przed przystąpieniem do zabiegu.

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak

Kamila Pieczyrak

Kosmetolog / Podolog

Jako magister kosmetologii z 8-letnim doświadczeniem i ukończonymi studiami podyplomowymi z podologii, stawiam przede wszystkim na bezpieczeństwo i jakość świadczonych zabiegów. Moje głębokie zaangażowanie w branżę kosmetyczną i podologiczną przejawia się w ciągłym doskonaleniu umiejętności oraz dbałości o indywidualne podejście do każdego klienta.

Powrót na bloga