Przewodnik po laminowaniu brwi - wszystko co musisz wiedzieć

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak
Kamila Pieczyrak
04 kwi 2023 5 min
podczas zabiegu laminowania brwi

Laminowanie brwi to coraz popularniejsza metoda, która pozwala uzyskać idealny kształt i wygląd brwi. Zabieg ten stał się ulubionym sposobem na podkreślenie wyrazistości spojrzenia wśród wielu gwiazd i influencerek. Ale czy wiesz, na czym dokładnie polega laminacja brwi i dlaczego warto spróbować tego zabiegu? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o laminowaniu brwi.

Laminacja brwi - co to?

Laminacja brwi to proces, w którym stosuje się specjalny preparat na włoski brwiowe, mający na celu zmienić ich strukturę. Dzięki temu zabiegowi włosy stają się bardziej elastyczne, a brwi łatwiejsze do uformowania w pożądany kształt. Efektem jest gładka, błyszcząca i zdrowo wyglądająca oprawa oczu. Laminacja brwi często łączona jest z farbką, co pozwala na uzyskanie jeszcze bardziej wyrazistego efektu.

podczas zabiegu laminowania brwi

Na czym polega laminacja brwi?

Laminacja brwi to zabieg, który polega na nałożeniu na włoski brwiowe specjalnego preparatu, który zmienia ich strukturę. Proces ten składa się z kilku etapów:

  1. Oczyszczenie i degreasing brwi, czyli usunięcie zanieczyszczeń i tłustego filmu, który utrudniałby wnikanie preparatu w strukturę włosa.

  2. Nałożenie preparatu do laminacji, który otula włoski brwiowe, zmiękczając ich łuski.

  3. Nałożenie folii na brwi, aby utrzymać ciepło i wilgoć, co pozwala na głębsze wnikanie preparatu.

  4. Usunięcie preparatu i przystąpienie do stylizacji brwi, która może obejmować regulację, hennę brwi lub hennę pudrową.

  5. Nałożenie odżywki na brwi, która zabezpiecza włosy i przedłuża trwałość zabiegu.

W trakcie zabiegu laminowania brwi w salonie kosmetycznym Health & beauty w Krakowie

Laminacja cienkich brwi i dla kogo jest przeznaczona

Laminacja brwi jest szczególnie polecana dla osób z cienkimi, słabymi lub niezdyscyplinowanymi włoskami brwiowymi. Dzięki temu zabiegowi włosy stają się bardziej elastyczne, a brwi łatwiejsze do uformowania. Laminacja sprawdzi się także u osób z jasnymi włoskami, takimi jak blondynki, ponieważ połączenie laminacji z farbką pozwala na uzyskanie bardziej wyrazistego i trwałego efektu. Laminacja brwi jest odpowiednia dla każdego, kto chce poprawić wygląd swoich brwi i uzyskać bardziej wyraziste spojrzenie.

Ile trwa laminacja brwi i jak długo utrzymują się efekty?

Zabieg laminacji brwi trwa zazwyczaj około 60 minut, w zależności od tego, czy jest łączony z innymi zabiegami, takimi jak regulacja brwi czy henna. Efekty laminacji utrzymują się zwykle od 4 do 6 tygodni, jednak czas ten może różnić się w zależności od indywidualnych cech skóry i włosów oraz stosowanej pielęgnacji po zabiegu.

Laminowane brwi - efekt końcowy

Laminowane brwi to wyraziste, gładkie i lśniące włosy, które łatwo można uformować w pożądany kształt. Efekt końcowy zależy od indywidualnych cech brwi, jednak zwykle po zabiegu brwi są bardziej wyraziste, pełniejsze i zdrowo wyglądające.

Efekty Laminowania brwi w salonie kosmetycznym w Krakowie
Efekt zabiegu laminowania brwi wykonanego w salonie kosmetycznym Health & beauty przez kosmetyczkę Kamilę Pieczyrak
Efekt laminowania brwi w Krakowie
Efekt laminacji lewej brwi w Health and beauty Kraków

Ile kosztuje laminacja brwi?

Cena laminacji brwi może różnić się w zależności od salonu i użytych produktów. Średnio zabieg kosztuje od 100 do 250 złotych. Warto jednak pamiętać, że profesjonalne salony często oferują zabiegi w atrakcyjnych pakietach, łącząc na przykład laminację z regulacją czy henną brwi. W takim przypadku można zaoszczędzić na cenie poszczególnych zabiegów. W salonie kosmetycznym Health & beauty w Krakowie cena laminowania brwi to 80zł. Zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą na brwi i rzęsy w Krakowie.

InLei laminowanie brwi

InLei to jedna z popularniejszych marek oferujących produkty do laminowania brwi. Zabiegi z użyciem produktów InLei charakteryzują się wysoką jakością, trwałością i bezpieczeństwem. Stosując produkty tej marki, można liczyć na doskonałe efekty i zadowolenie z wyglądu swoich brwi.

Jak dbać o brwi po laminacji?

Aby efekty laminacji utrzymały się jak najdłużej, warto przestrzegać kilku zasad:

  1. Unikać moczenia brwi przez pierwsze 24 godziny po zabiegu.

  2. Unikać sauny, basenu czy intensywnego potu przez pierwszych kilka dni po zabiegu.

  3. Stosować odżywki i nawilżające kremy do pielęgnacji brwi, aby zapewnić im odpowiednie nawilżenie i odżywienie.

  4. Unikać agresywnego pocierania czy drapania brwi.

  5. Używać łagodnych produktów do demakijażu.

stylizacja rzes w salonie kosmetycnym kraków banner

Laminacja brwi w ciąży

Laminacja brwi jest zabiegiem bezpiecznym, jednak zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed przystąpieniem do zabiegu, zwłaszcza w czasie ciąży. W ciąży mogą wystąpić różne przeciwwskazania, takie jak uczulenia czy podwyższona wrażliwość skóry. Lekarz może ocenić, czy zabieg jest odpowiedni dla danej osoby.

Laminacja brwi a henna pudrowa

Laminacja brwi i henna pudrowa to dwa różne zabiegi, które mają na celu poprawę wyglądu brwi. Laminacja polega na zmianie struktury włosków, dzięki czemu stają się one bardziej elastyczne i łatwe do uformowania. Natomiast henna pudrowa to metoda koloryzacji brwi, która pozwala na uzyskanie bardziej naturalnego i trwałego efektu niż klasyczna henna. Obie metody można łączyć, aby uzyskać jeszcze bardziej wyraziste i trwałe efekty.

Wypadanie brwi po laminacji

Wypadanie brwi po laminacji to zjawisko raczej rzadkie i zwykle wynika z niewłaściwej pielęgnacji lub indywidualnej reakcji organizmu na stosowane preparaty. Jeśli zauważysz wypadanie brwi po zabiegu, warto skonsultować się z kosmetologiem, który przeprowadził zabieg, aby sprawdzić, czy jest to efekt uboczny czy wynik nieprawidłowej pielęgnacji.

Co ile można robić laminacje brwi?

Zabieg laminacji brwi można powtarzać co 4-6 tygodni, w zależności od indywidualnych cech włosów i skóry oraz efektów, jakie chcemy osiągnąć. Nie należy wykonywać laminacji zbyt często, aby nie przeciążać włosów i nie spowodować ich osłabienia.

Laminacja brwi na ile starcza?

Efekty laminacji brwi utrzymują się zwykle od 4 do 6 tygodni. Czas ten może różnić się w zależności od indywidualnych cech skóry i włosów oraz stosowanej pielęgnacji po zabiegu.

Laminacja brwi u blondynek

Laminacja brwi jest doskonałym rozwiązaniem również dla blondynek, które chcą uzyskać bardziej wyraziste brwi. W połączeniu z farbką, zabieg pozwala na uzyskanie efektu pełnych, wyrazistych i naturalnie wyglądających brwi, które idealnie komponują się z jasnym kolorem włosów.

Jakie są efekty uboczne laminacji brwi?

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić efekty uboczne takie jak podrażnienie skóry, zaczerwienienie, uczulenie czy wypadanie brwi. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy po zabiegu laminacji brwi, skonsultuj się z kosmetologiem, który przeprowadził zabieg, aby sprawdzić, czy są to efekty uboczne czy wynik nieprawidłowej pielęgnacji.

Podsumowanie

Laminacja brwi to skuteczny sposób na poprawę wyglądu brwi, który pozwala na uzyskanie bardziej wyrazistego, pełnego i zdrowo wyglądającego spojrzenia. Zabieg ten jest odpowiedni dla osób z cienkimi, słabymi, jasnymi lub niezdyscyplinowanymi włoskami brwiowymi. Dzięki laminacji brwi łatwo można uformować brwi w pożądany kształt, a efekty utrzymują się przez 4-6 tygodni. Laminacja brwi to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić wygląd swoich brwi i uzyskać bardziej wyraziste spojrzenie bez konieczności stosowania inwazyjnych metod.

Warto pamiętać, że zabieg laminacji brwi można łączyć z innymi metodami stylizacji, takimi jak henna brwi, henna pudrowa czy regulacja brwi, aby uzyskać jeszcze bardziej spektakularne efekty. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na laminację brwi, czy na lifting i laminację rzęs, odpowiednia pielęgnacja po zabiegu jest kluczowa, aby efekty utrzymały się jak najdłużej.

Laminowanie brwi to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić wygląd swoich brwi w sposób trwały, bezpieczny i nieinwazyjny. Jeśli zastanawiasz się, czy laminacja brwi jest dla Ciebie, warto spróbować tego zabiegu i zobaczyć, jakie efekty przyniesie. Pamiętaj jednak, że przed przystąpieniem do laminacji brwi, warto skonsultować się z kosmetologiem, aby upewnić się, że jest to odpowiedni zabieg dla Twojego typu skóry i włosów oraz, aby uzyskać profesjonalną opinię na temat pielęgnacji po zabiegu.

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak

Kamila Pieczyrak

Kosmetolog / Podolog

Jako magister kosmetologii z 8-letnim doświadczeniem i ukończonymi studiami podyplomowymi z podologii, stawiam przede wszystkim na bezpieczeństwo i jakość świadczonych zabiegów. Moje głębokie zaangażowanie w branżę kosmetyczną i podologiczną przejawia się w ciągłym doskonaleniu umiejętności oraz dbałości o indywidualne podejście do każdego klienta.

Powrót na bloga