Lifting I Laminacja rzęs - Co to jest, Opinie i Cena

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak
Kamila Pieczyrak
17 maj 2023 7 min
zbliżenie na twarz w trakcie zabiegu liftingu rzęs

Witaj w świecie pięknych, podkręconych rzęs! Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak uzyskać efekt długich, gęstych rzęs bez codziennego stosowania tuszu? Odpowiedzią mogą być zabiegi liftingu i laminacji rzęs. W tym artykule przybliżymy Ci, na czym polegają te zabiegi, dla kogo są przeznaczone, jakie przynoszą efekty oraz jaka jest ich cena.

Dla kogo lifting i laminacja rzęs

Lifting i laminacja rzęs to zabiegi idealne dla osób, które pragną podkreślić naturalne piękno swoich oczu bez konieczności codziennego używania tuszu do rzęs. Zabiegi te są szczególnie polecane dla osób z prostymi, rosnącymi w dół rzęsami lub opadającą powieką, które chcą nadać swoim rzęsom wyrazistości i kształtu.

Lifting i laminacja rzęs to także doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i oszczędność czasu. Dzięki tym zabiegom, codzienna rutyna makijażu staje się znacznie krótsza, a efekt utrzymuje się nawet do 8 tygodni. To idealne rozwiązanie dla osób aktywnych, które nie mają czasu na codzienne malowanie rzęs.

Dodatkowo, lifting i laminacja rzęs to doskonałe rozwiązanie na wakacje. Zabiegi te zapewniają piękne i podkreślone rzęsy nawet podczas kąpieli w morzu czy basenie. Dzięki nim, możesz cieszyć się pięknym wyglądem bez konieczności martwienia się o rozmazany makijaż.

Lifting rzęs - Co to jest i na czym polega?

Lifting rzęs to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który polega na podkręceniu rzęs u nasady, co daje efekt optycznego powiększenia oka. Zabieg ten jest bezpieczny dla rzęs, ponieważ nie osłabia ich ani nie obciąża.

Podczas zabiegu na rzęsy nakładane są specjalne preparaty, które zmieniają ich strukturę, a następnie rzęsy są formowane na silikonowej podkładce. Dzięki temu uzyskują one idealny kształt i są podkręcone od nasady aż po końcówki.

W naszym salonie kosmetycznym Health & Beauty w Krakowie korzystamy z produktów marki Elleebana, które są znane ze swojej skuteczności i bezpieczeństwa. Dzięki temu możemy zagwarantować naszym klientom najlepsze rezultaty liftingu rzęs.

Lifting rzęs to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną podkreślić naturalne piękno swoich oczu bez konieczności codziennego używania tuszu do rzęs.

Przyklejanie rzęs do wałeczka w trakcie zabiegu lifting i laminacja rzęs w salonie kosmetycznym Health & beauty w Krakowie

Laminowanie rzęs — Co to jest i na czym polega?

Laminowanie rzęs to zabieg, który polega na nałożeniu na rzęsy specjalnego preparatu z keratyną. Keratyna to naturalny składnik, który występuje w naszych włosach, skórze i paznokciach. W procesie laminacji, keratyna wnika w strukturę rzęs, odżywiając je i wzmacniając od środka.

Podczas laminowania rzęs, na każdą z nich nanoszony jest preparat, który tworzy na powierzchni rzęs cienką warstwę ochronną. Ta warstwa chroni rzęsy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr czy chlor w wodzie. Dodatkowo, laminacja rzęs sprawia, że stają się one bardziej błyszczące, gęste i mocne.

Laminowanie rzęs to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić kondycję swoich rzęs, a także dla tych, które marzą o rzęsach wyglądających na dłuższe i gęstsze. Zabieg ten jest bezpieczny i nieinwazyjny, a efekty utrzymują się nawet do 8 tygodni.

stylizacja rzes w salonie kosmetycnym kraków banner

Botox rzęs — Co to jest i na czym polega?

Botox rzęs to zabieg, który ma na celu głębokie odżywienie i regenerację rzęs. Choć nazwa może sugerować inny rodzaj zabiegu, nie ma on nic wspólnego z toksyną botulinową, znaną jako botox.

Podczas zabiegu na rzęsy nanoszony jest specjalny preparat, który zawiera wiele składników odżywczych, takich jak proteiny, aminokwasy, witaminy, oleje i inne składniki, które pomagają odżywić i nawilżyć rzęsy.

Botox rzęs pomaga wzmocnić rzęsy, sprawiając, że stają się one bardziej elastyczne, gęste i lśniące. Zabieg ten jest szczególnie polecany dla osób z suchymi, łamliwymi i uszkodzonymi rzęsami, które potrzebują dodatkowego odżywienia i regeneracji.

Podobnie jak lifting i laminacja rzęs, botox rzęs jest bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem, a efekty utrzymują się nawet do 8 tygodni.

Laminacja a lifting rzęs - czym się różnią

Choć lifting i laminacja rzęs są często mylone, to są to dwa różne zabiegi, które mają na celu poprawę wyglądu rzęs.

Lifting rzęs polega na podkręceniu rzęs u nasady, co daje efekt optycznego powiększenia oka. Zabieg ten jest bezpieczny dla rzęs, ponieważ nie osłabia ich ani nie obciąża. Podczas zabiegu na rzęsy nakładane są specjalne preparaty, które zmieniają ich strukturę, a następnie rzęsy są formowane na silikonowej podkładce. Dzięki temu uzyskują one idealny kształt i są podkręcone od nasady aż po końcówki.

Z kolei laminacja rzęs to zabieg, który polega na nałożeniu na rzęsy specjalnego preparatu z keratyną. Keratyna to naturalny składnik, który występuje w naszych włosach, skórze i paznokciach. W procesie laminacji, keratyna wnika w strukturę rzęs, odżywiając je i wzmacniając od środka.

Podsumowując, lifting rzęs ma na celu podkręcenie i modelowanie rzęs, podczas gdy laminacja rzęs ma na celu ich nawilżenie i ochronę. Oba zabiegi mogą być wykonywane razem, aby uzyskać optymalne rezultaty.

kosmetyczka nakłada preparat na rzęsy w trakcie liftingu i laminacji rzęs w salonie health and beauty w Krakowie

Efekty liftingu i laminacji rzęs

Zabiegi liftingu i laminacji rzęs przynoszą wiele korzyści, które przekładają się na wygląd i kondycję rzęs. Oto najważniejsze efekty, które można zauważyć po tych zabiegach:

  1. Podkręcone rzęsy: Lifting rzęs podkręca rzęsy u nasady, co daje efekt optycznego powiększenia oka. Rzęsy stają się bardziej widoczne i wyraziste.

  2. Nawilżone i odżywione rzęsy: Laminacja rzęs dostarcza rzęsom niezbędnych składników odżywczych, takich jak keratyna, dzięki czemu stają się one mocniejsze, zdrowsze i bardziej błyszczące.

  3. Długotrwały efekt: Efekty liftingu i laminacji rzęs utrzymują się nawet do 8 tygodni, co sprawia, że są to zabiegi bardzo praktyczne dla osób ceniących sobie wygodę i oszczędność czasu.

  4. Poprawa kondycji rzęs: Regularne zabiegi liftingu i laminacji rzęs mogą poprawić kondycję rzęs, sprawiając, że stają się one mniej podatne na łamanie i wypadanie.

  5. Naturalny wygląd: Zarówno lifting, jak i laminacja rzęs podkreślają naturalne piękno oczu, nie dając efektu sztuczności. Rzęsy wyglądają zdrowo i naturalnie, co jest szczególnie ważne dla osób, które nie lubią mocnego makijażu.

Efekt Liftingu i laminacji rzęs w salonie Health & beauty w Krakowie
Efekt Liftingu i laminowania rzęs w Krakowie
Lifting i laminacja rzęs efekt przed i po stylizacji
Przed i po liftingu i laminowaniu rzęs

Laminacja rzęs — ile utrzymuje się efekt?

Efekt laminacji rzęs utrzymuje się przez cały cykl życia rzęsy, co zazwyczaj wynosi od 6 do 8 tygodni. W tym czasie rzęsy są mocniejsze, zdrowsze i bardziej błyszczące. Efekt ten może być różny dla różnych osób, w zależności od indywidualnych cech rzęs, takich jak ich gęstość, długość czy szybkość wzrostu. Niemniej jednak, dla większości osób najlepszy efekt gęstych, długich rzęs jest widoczny przez 4 do 6 tygodni po zabiegu.

Laminowanie rzęs - przeciwwskazania

Chociaż laminacja rzęs jest bezpiecznym zabiegiem, istnieją pewne przeciwwskazania, które powinny być brane pod uwagę przed jego wykonaniem. Oto najważniejsze z nich:

  1. Alergie i nadwrażliwość: Jeżeli jesteś alergikiem lub masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników używanych podczas zabiegu, powinnaś zrezygnować z laminacji rzęs.

  2. Choroby oczu: Osoby z chorobami oczu, takimi jak zapalenie spojówek, jęczmień, gradówka, powinny unikać tego zabiegu.

  3. Stan po operacji oka: Jeżeli niedawno przeszłaś operację oka, powinnaś poczekać z zabiegiem laminacji rzęs do momentu pełnego wyzdrowienia.

  4. Nużeniec i epilepsja: Osoby cierpiące na te choroby również powinny unikać laminacji rzęs.

Zawsze warto skonsultować się z kosmetologiem przed zabiegiem, aby upewnić się, że jest on dla nas bezpieczny.

Laminowanie rzęs - cena

Cena zabiegu laminacji rzęs może różnić się w zależności od salonu kosmetycznego, oraz używanych produktów. W naszym salonie Health & Beauty w Krakowie, cena za lifting i laminację rzęs wynosi 130 zł. Jeśli chcesz skorzystać również z laminacji brwi, cena za oba zabiegi wynosi 190 zł.

Na rynku ceny za laminację rzęs mogą się różnić, zaczynając od około 100 zł do nawet 300 zł za zabieg. Warto jednak pamiętać, że wyższa cena często oznacza wyższą jakość usług i produktów.

Pamiętaj, że inwestując w profesjonalne zabiegi kosmetyczne, inwestujesz w swoje zdrowie i urodę. Laminacja rzęs to doskonały sposób na podkreślenie naturalnego piękna Twoich oczu i poprawę kondycji Twoich rzęs.

lifting i laminacja rzęs efekty

Lifting, laminacja i botox rzęs — podsumowanie

W tym artykule przybliżyliśmy Ci, czym są zabiegi liftingu, laminacji i botoxu rzęs.

Lifting rzęs to idealne rozwiązanie dla osób pragnących podkreślić naturalne piękno swoich oczu, dając efekt optycznego powiększenia oka. Laminacja rzęs, z kolei, polega na nałożeniu na rzęsy specjalnego preparatu z keratyną, który odżywia i wzmacnia rzęsy od środka. Botox rzęs to zabieg, który ma na celu głębokie odżywienie i regenerację rzęs, szczególnie polecany dla osób z suchymi, łamliwymi i uszkodzonymi rzęsami.

Zabiegi te są idealne dla osób ceniących sobie wygodę i oszczędność czasu, a także dla tych, którzy chcą poprawić kondycję swoich rzęs. Efekty liftingu i laminacji rzęs utrzymują się nawet do 8 tygodni, co sprawia, że są to zabiegi bardzo praktyczne.

Przeciwwskazaniami do laminowania rzęs mogą być alergie, choroby oczu, stan po operacji oka, nużeniec i epilepsja. Zawsze warto skonsultować się z kosmetologiem przed zabiegiem, aby upewnić się, że jest on dla nas bezpieczny.

Cena zabiegu laminacji rzęs może różnić się w zależności od salonu, jednak w naszym salonie Health & Beauty w Krakowie, cena za lifting i laminację rzęs wynosi 130 zł.

Podsumowując, lifting, laminacja i botox rzęs to doskonałe zabiegi dla osób, które chcą podkreślić naturalne piękno swoich oczu i poprawić kondycję swoich rzęs. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zabiegów na brwi i rzęsy w Krakowie!

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Czy laminowane rzęsy można malować?

Tak, laminowane rzęsy można malować. Jednak dzięki zabiegowi laminacji rzęsy są już podkreślone, więc nie ma konieczności codziennego malowania ich tuszem. Jeżeli jednak zdecydujesz się na malowanie rzęs, pamiętaj, aby używać tuszu do rzęs, który jest łatwy do zmycia, aby nie uszkodzić efektu laminacji.

Czy laminowanie rzęs jest szkodliwe?

Nie, laminowanie rzęs nie jest szkodliwe. Jest to bezpieczny zabieg, który nie niszczy rzęs. W trakcie zabiegu na rzęsy nanoszony jest preparat z keratyną, który odżywia i wzmacnia rzęsy.

Czego unikać po zabiegu laminacji rzęs?

Po zabiegu laminacji rzęs należy unikać moczenia rzęs przez pierwsze 24 godziny. Powinnaś także unikać sauny, basenu i intensywnych ćwiczeń fizycznych, które mogą spowodować pocenie się. Po tym czasie możesz wrócić do swojej normalnej rutyny.

Czy laminację rzęs można wykonać samemu w domu?

Choć na rynku dostępne są zestawy do domowej laminacji rzęs, zawsze lepiej jest skorzystać z usług profesjonalisty. Kosmetolog ma odpowiednie szkolenie i doświadczenie, aby przeprowadzić zabieg bezpiecznie i efektywnie. Ponadto, profesjonalne produkty używane w salonach są zazwyczaj wyższej jakości niż te dostępne dla konsumentów.

Jak wyprostować rzęsy po liftingu?

Jeżeli po zabiegu liftingu rzęs zdecydujesz, że chcesz wrócić do prostych rzęs, najlepiej jest po prostu poczekać, aż efekt liftingu zniknie naturalnie. Może to potrwać od 6 do 8 tygodni. Nie zaleca się próby wyprostowania rzęs na własną rękę, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia rzęs.

Czy można robić laminację rzęs w ciaży?

Tak, laminację rzęs można przeprowadzić w ciąży. Jednak zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed wykonaniem jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych w okresie ciąży. Niektóre kobiety w ciąży mogą mieć nadwrażliwość na pewne składniki używane podczas laminacji rzęs, dlatego zawsze lepiej jest uzyskać zgodę lekarza przed przystąpieniem do zabiegu. Lekarz będzie w stanie ocenić, czy laminacja rzęs jest bezpieczna dla Ciebie i Twojego dziecka w trakcie ciąży.

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak

Kamila Pieczyrak

Kosmetolog / Podolog

Jako magister kosmetologii z 8-letnim doświadczeniem i ukończonymi studiami podyplomowymi z podologii, stawiam przede wszystkim na bezpieczeństwo i jakość świadczonych zabiegów. Moje głębokie zaangażowanie w branżę kosmetyczną i podologiczną przejawia się w ciągłym doskonaleniu umiejętności oraz dbałości o indywidualne podejście do każdego klienta.

Powrót na bloga