Przewodnik po Endermologii: Co to jest, Efekty, Opinie i Cena

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak
Kamila Pieczyrak
13 maj 2023 7 min
zabieg endermologii zblizony

Endermologia to innowacyjna metoda leczenia wielu problemów estetycznych i zdrowotnych, takich jak cellulit, obrzęki, czy też regeneracja mięśni. Oto kompleksowy przewodnik po endermologii, który pomoże Ci zrozumieć, jak działa, jakie są jej efekty i co mówią o niej inni.

Spis treści

 1. Czym jest endermologia?

 2. Jak działa endermologia?

 3. Endermologia – wskazania

 4. Efekty endermologii

 5. Serie zabiegów - ile zabiegów powinno się wykonać?

 6. Przeciwwskazania i skutki uboczne

 7. Endermologia w ciąży

 8. Cena endermologii

 9. Opinie o endermologii

 10. Alternatywne zabiegi na cellulit

 11. Jak wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny?

 12. FAQ – Endermologia

Czym jest endermologia?

Endermologia to nieinwazyjna metoda masażu podciśnieniowego, który polega na mechanicznym pobudzeniu tkanki łącznej. Jest to stosowane do poprawy wyglądu skóry, redukcji cellulitu, regeneracji mięśni, łagodzenia bólu czy też przyspieszenia odchudzania.

"Endermologia jest nowoczesną metodą, która może przynieść długotrwałe efekty przy regularnym stosowaniu i odpowiedniej pielęgnacji skóry."

Jak działa endermologia?

Podczas zabiegu Endermologii wykorzystywane jest specjalistyczne urządzenie – endermolog, które pracuje na zasadzie podwójnego, mechanicznego pobudzenia tkanki łącznej.

 1. Podciśnienie: Urządzenie tworzy podciśnienie, które przyciąga skórę oraz tkankę podskórną do wnętrza rękawa.

 2. Masaż: Następnie specjalne role wewnątrz urządzenia wykonują masaż, który działa na tkankę łączną.

Dzięki temu procesowi pobudzana jest mikrokrążenie krwi i limfy, co z kolei prowadzi do:

 • rozluźnienia mięśni,

 • detoksykacji organizmu,

 • stymulacji produkcji kolagenu i elastyny,

 • redukcji cellulitu.

Endermologia – wskazania

Endermologia jest metodą, która może być stosowana w różnorodnych przypadkach, zarówno dla poprawy wyglądu, jak i zdrowia. Główne wskazania do przeprowadzenia zabiegu endermologii obejmują:

 • walkę z cellulitem,

 • ujędrnienie skóry,

 • redukcję tkanki tłuszczowej,

 • przyspieszenie odchudzania,

 • wspomaganie regeneracji mięśni po wysiłku.

Dodatkowo, endermologia może być stosowana w celu:

 • zmniejszenia bólu mięśniowego,

 • łagodzenia napięcia mięśni,

 • redukcji obrzęków,

 • poprawy mikrokrążenia.

Warto pamiętać, że każdy przypadek jest inny i przed rozpoczęciem zabiegów endermologii należy skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, aby ocenić, czy jest to odpowiednia metoda dla danego pacjenta.

Kosmetolog wykonuje Endermologie

Efekty endermologii

Endermologia przynosi szereg korzyści zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu skóry:

 1. Redukcja cellulitu: Endermologia pomaga w walce z cellulitem poprzez rozkładanie tkanki tłuszczowej i poprawę mikrokrążenia.

 2. Ujędrnienie skóry: Stymulacja produkcji kolagenu i elastyny sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

 3. Regeneracja mięśni: Masaż podciśnieniowy przyspiesza regenerację mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym, łagodzi ból i zmniejsza napięcie mięśniowe.

 4. Odchudzanie: Endermologia przyspiesza metabolizm, co może wspierać proces odchudzania.

 5. Likwidacja obrzęków: Poprawa przepływu krwi i limfy pomaga w redukcji obrzęków nóg i stóp.

Seria zabiegów – ile zabiegów powinno się wykonać?

Aby osiągnąć optymalne rezultaty, endermologia zwykle wymaga wykonania serii zabiegów. Ilość potrzebnych zabiegów oraz częstotliwość ich wykonywania zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, rodzaju problemu oraz oczekiwanych efektów. Z reguły, eksperci zalecają wykonanie od 10 do 20 zabiegów endermologii, które powinny być wykonywane z częstotliwością 2-3 razy w tygodniu.

Warto zauważyć, że efekty endermologii nie są natychmiastowe i wymagają cierpliwości oraz konsekwencji w stosowaniu serii zabiegów. Niektóre osoby zauważają poprawę już po kilku zabiegach, jednak w przypadku większości pacjentów, najlepsze rezultaty osiągane są po przeprowadzeniu pełnej serii zabiegów.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Endermologia jest metodą bezpieczną, jednakże istnieje kilka przeciwwskazań do jej stosowania. Zabiegi nie powinny być wykonywane, gdy występują:

 1. choroby serca,

 2. zaburzenia krążenia,

 3. nowotwory,

 4. żylaki,

 5. infekcje skóry,

 6. ciąża.

W przypadku wystąpienia skutków ubocznych po zabiegu endermologii, mogą pojawić się:

 1. zaczerwienienie skóry,

 2. drobne siniaki,

 3. uczucie dyskomfortu.

Jednakże skutki uboczne są zazwyczaj przejściowe i ustępują samoistnie po krótkim czasie.

Salon kosmetyczny kraków banner

Endermologia w ciąży

W ciąży wiele kobiet zastanawia się nad bezpiecznymi metodami poprawy wyglądu ciała i samopoczucia. Endermologia, mimo swojej ogólnej bezpieczności, nie jest zalecana dla kobiet w ciąży. Powodem tego jest fakt, że zabieg wpływa na układ krążenia, stymulując mikrokrążenie krwi i limfy, co może niekorzystnie wpłynąć na rozwijający się płód. Ponadto, w trakcie ciąży kobiety mogą doświadczać zmian hormonalnych, które wpływają na stan skóry i tkanki łącznej, co może sprawić, że efekty endermologii będą trudniejsze do przewidzenia.

W przypadku występowania problemów estetycznych lub zdrowotnych podczas ciąży, warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, aby znaleźć bezpieczne i odpowiednie metody postępowania, dostosowane do indywidualnych potrzeb przyszłej mamy.

Cena endermologii – ile kosztuje zabieg?

Cena zabiegu endermologii może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak lokalizacja salonu kosmetycznego, doświadczenie specjalistów czy używane urządzenia. Jednym z istotnych aspektów wpływających na cenę jest również czas trwania endermomasażu – dłuższy masaż może być bardziej efektywny, ale także droższy.

Ceny za pojedynczy zabieg endermologii mogą się kształtować w granicach 100-400 zł, z możliwością uzyskania niższej ceny za zabieg, gdy decydujemy się na zakup pakietu kilku zabiegów naraz. Z reguły, większość salonów kosmetycznych oferuje korzystniejsze ceny za całą serię zabiegów, co może być opłacalne dla osób planujących przeprowadzenie pełnego cyklu terapii endermologią.

Opinie o endermologii

Endermologia cieszy się pozytywnymi opiniami zarówno wśród specjalistów, jak i pacjentów.

"Świetny i skuteczny zabieg. Byłam na początku sceptyczna, ale efekty są niezaprzeczalne. Pani Kamilo, serdecznie dziękuję🥰" - Aneta.

Endermologia to metoda, która zyskuje coraz większą popularność. Jej bezpieczeństwo oraz szerokie spektrum zastosowań sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zabiegi endermologii. Aby osiągnąć optymalne efekty, warto wybrać się do sprawdzonego gabinetu kosmetycznego, który dysponuje odpowiednim sprzętem oraz doświadczonym personelem.

W przypadku dalszych wątpliwości, warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, aby dowiedzieć się, czy endermologia jest właściwą metodą dla Ciebie.

endermologia na ciało

Alternatywne zabiegi na cellulit

Endermologia to tylko jedna z wielu dostępnych metod, które mogą być stosowane w walce z cellulitem i poprawie kondycji skóry. Jeśli z jakiegoś powodu endermologia nie jest dla Ciebie odpowiednia lub szukasz innych opcji leczenia, warto zwrócić uwagę na takie metody jak karboksyterapia oraz mezoterapia igłowa.

Karboksyterapia to zabieg polegający na podskórnym podawaniu dwutlenku węgla (CO2), co prowadzi do zwiększenia krążenia krwi w miejscu podania oraz pobudzenia procesów regeneracyjnych i odbudowy tkanki. Karboksyterapia może być skuteczna w redukcji cellulitu, ujędrnieniu skóry oraz poprawie jej elastyczności.

Mezoterapia igłowa polega na podawaniu specjalnych preparatów bezpośrednio do skóry za pomocą cienkich igieł. Preparaty te zawierają substancje aktywne, takie jak witaminy, aminokwasy, enzymy czy kwasy hialuronowe, które wpływają na poprawę kondycji skóry, pobudzenie krążenia i regenerację. Mezoterapia igłowa jest często stosowana w leczeniu cellulitu oraz w celu poprawy wyglądu skóry.

Przed podjęciem decyzji o wyborze zabiegu, warto skonsultować się z kosmetologiem, który oceni stan skóry i pomoże dobrać odpowiednią terapię dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Jak wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny?

Wybór odpowiedniego gabinetu kosmetycznego może być kluczowy dla uzyskania pożądanych efektów. Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które warto uwzględnić podczas poszukiwań:

 1. Rekomendacje: Zapytaj znajomych, rodziny, czy koleżanki o polecane gabinety. Jeśli ktoś z Twojego otoczenia miał dobre doświadczenie, warto skorzystać z jego rekomendacji.

 2. Opinie w internecie: Sprawdź opinie innych osób w internecie. Dzięki temu dowiesz się, jakie są doświadczenia innych osób z danym gabinetem.

 3. Certyfikaty i szkolenia: Upewnij się, że gabinet posiada odpowiednie certyfikaty oraz, że jego personel przeszedł odpowiednie szkolenia z zakresu endermologii.

 4. Sprzęt: Dowiedz się, czy gabinet korzysta ze sprawdzonego sprzętu. W przypadku endermologii ważne jest, aby urządzenie było nowoczesne i spełniało wymogi bezpieczeństwa.

 5. Konsultacja: Przed rozpoczęciem zabiegów warto umówić się na konsultację z kosmetologiem, aby uzyskać informacje na temat metody, planu leczenia oraz potencjalnych efektów.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu kosmetycznego Health & Beauty w Krakowie, gdzie nasi wykwalifikowani specjaliści chętnie pomogą dobrać odpowiednie zabiegi, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Skorzystaj z naszej oferty i umów się na bezpłatną konsultację, podczas której omówimy Twoje oczekiwania oraz zaproponujemy najlepsze rozwiązania dla Twojej skóry.

Podsumowanie

Endermologia to skuteczna i bezpieczna metoda, która może pomóc w walce z cellulitem, poprawić wygląd skóry, przyspieszyć odchudzanie, a także wspierać regenerację mięśni. Wybór odpowiedniego gabinetu kosmetycznego oraz regularne korzystanie z zabiegów może przynieść zadowalające i długotrwałe efekty.

Pamiętaj jednak, że endermologia nie jest uniwersalnym rozwiązaniem na każdy problem. Warto dążyć do zdrowego stylu życia, dbać o regularną aktywność fizyczną oraz zdrową dietę, aby uzyskać najlepsze efekty i utrzymać je na dłużej. Endermologia może być doskonałym uzupełnieniem tych działań, które przyczyniają się do poprawy wyglądu i samopoczucia.

FAQ – Endermologia

Czy po endermologii się chudnie?

Endermologia może wspomóc proces odchudzania, ponieważ wpływa na przyspieszenie metabolizmu oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Jednak sama endermologia nie jest wystarczająca, aby osiągnąć znaczącą utratę wagi. Aby schudnąć, należy także stosować się do zdrowej diety i regularnie uprawiać aktywność fizyczną.

Jak długo utrzymuje się efekt po endermologii?

Efekt po endermologii może utrzymywać się przez różny czas, w zależności od indywidualnych cech organizmu, rodzaju problemu oraz trybu życia pacjenta. Zazwyczaj, efekty utrzymują się od kilku tygodni do kilku miesięcy po zakończeniu serii zabiegów. Aby utrzymać efekty na dłużej, warto dbać o zdrową dietę, regularnie ćwiczyć oraz stosować odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry.

Jaka dieta przy endermologii?

W trakcie serii zabiegów endermologii oraz po ich zakończeniu, warto stosować się do zdrowej, zrównoważonej diety. Zaleca się spożywanie dużych ilości warzyw, owoców, białka (chude mięso, ryby, jaja), zdrowych tłuszczów (oleje roślinne, orzechy, awokado) oraz błonnika (pełnoziarniste produkty, nasiona, rośliny strączkowe). Należy ograniczyć spożycie soli, cukrów prostych, przetworzonych produktów oraz tłustych potraw.

Jak utrzymać efekt endermologii?

Aby utrzymać efekt endermologii, warto:

 1. Stosować się do zdrowej diety: Zrównoważona dieta bogata w białko, błonnik oraz witaminy i minerały wspomoże utrzymanie efektów endermologii.

 2. Uprawiać regularnie aktywność fizyczną: Ćwiczenia aerobowe oraz siłowe pomogą w utrzymaniu masy mięśniowej, redukcji tkanki tłuszczowej oraz poprawie krążenia, co przyczyni się do utrzymania efektów endermologii.

 3. Pielęgnować skórę: Stosowanie odpowiednich kosmetyków nawilżających, ujędrniających i regenerujących skórę przyczyni się do utrzymania jej elastyczności i gładkości.

 4. Wykonywać regularne zabiegi uzupełniające: W zależności od potrzeb pacjenta, kosmetolog może zalecić okresowe zabiegi uzupełniające endermologię, które pomogą utrzymać efekty na dłużej.

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak

Kamila Pieczyrak

Kosmetolog / Podolog

Jako magister kosmetologii z 8-letnim doświadczeniem i ukończonymi studiami podyplomowymi z podologii, stawiam przede wszystkim na bezpieczeństwo i jakość świadczonych zabiegów. Moje głębokie zaangażowanie w branżę kosmetyczną i podologiczną przejawia się w ciągłym doskonaleniu umiejętności oraz dbałości o indywidualne podejście do każdego klienta.

Powrót na bloga