Oczyszczanie wodorowe twarzy - rewolucja w pielęgnacji skóry!

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak
Kamila Pieczyrak
08 kwi 2023 8 min
uśmiechająca się kobieta z nieskazitelnie czystą twarzą po oczyszczaniu wodorowym

Każda kobieta pragnie mieć nieskazitelną cerę, która dodaje jej pewności siebie i pozwala czuć się pięknie. Jednym z coraz popularniejszych zabiegów, które pomagają w osiągnięciu tego celu, jest oczyszczanie wodorowe twarzy. To nowoczesna metoda, która gwarantuje spektakularne efekty i nie wymaga rezygnacji z codziennych aktywności. Czy warto zdecydować się na taki zabieg? Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Wodorowe oczyszczanie twarzy – na czym polega?

Wodorowe oczyszczanie twarzy to innowacyjny zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje aktywny wodór w celu dogłębnego oczyszczenia skóry i zwalczania wolnych rodników. W tym procesie wykorzystywana jest technologia łącząca siłę wodoru z właściwościami jadeitu, kamienia szlachetnego o wyjątkowych właściwościach. Wodorowe oczyszczanie twarzy pozwala na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń, neutralizowanie nadmiaru wolnych rodników, a także nawilżanie i odżywianie skóry. Zabieg może przyczynić się do odmłodzenia, liftingu oraz zabezpieczenia skóry przed przedwczesnym starzeniem.

Działanie technologii wodorowej opiera się na przenikaniu wodoru do głębszych warstw skóry dzięki nasyconemu strumieniowi wody, który jednocześnie zapewnia głęboką eksfoliację. W rezultacie skóra zostaje oczyszczona, nawilżona i odżywiona, a jednocześnie zabezpieczona przed przedwczesnym starzeniem. Dodatkowo, w zabiegach wykorzystywane są indywidualne głowice zabiegowe, dostosowane do różnych typów skóry i potrzeb klientów. Zabieg może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn bez względu na wiek, a jego efekty są widoczne już po jednej sesji.

Etapy wodorowego oczyszczania twarzy

Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy składa się z kilku etapów, które mają na celu dogłębne oczyszczenie i regenerację skóry.

1. Demakijaż i peeling enzymatyczny

Na początek przeprowadzany jest dokładny demakijaż twarzy, a następnie nakładany jest peeling enzymatyczny. Rozgrzewanie skóry kamieniem jadeitowym sprawia, że skóra się rozpulchnia, co pozwala na lepsze wchłanianie składników aktywnych zawartych w peelingu.

Oczyszczanie wodorowe twarzy podczas zabiegu w Health and beauty w Krakowie

2. Oczyszczanie aktywnym wodorem

Druga faza oczyszczania buzi polega na użyciu aktywnego wodoru do usunięcia zanieczyszczeń i wolnych rodników. Ten etap przynosi wiele korzyści dla skóry, takich jak poprawa jasności i tekstury, ochrona przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki, zwiększenie nawilżenia i odżywienia skóry.

Trzecia faza oczyszczania wodorowego twarzy w salonie w Krakowie

3. Nakładanie maski na twarz

W trzeciej fazie oczyszczania wodorowego na skórę nakładana jest maska dobrana indywidualnie do potrzeb klienta. Wykorzystuje się różne metody wprowadzenia maski w głąb skóry, takie jak mikroprądy, kamień jadeitowy czy krioterapia.

Podczas zabiegu oczyszczania wodorowego twarzy w salonie piękności w Krakowie

4. Zakończenie zabiegu

Na zakończenie zabiegu stosuje się odpowiednie preparaty pielęgnacyjne, które wzmacniają efekty oczyszczania wodorowego, nawilżają i odżywiają skórę.

Sprzęt do wodorowego oczyszczania twarzy

Bardzo istotne jest to, na jakim sprzęcie wykonywany jest zabieg wodorowego oczyszczania twarzy. Nie każdy sprzęt wytwarza aktywny wodór, który jest niezbędny, aby doszło do prawidłowego oczyszczania wodorowego. W naszym salonie kosmetycznym korzystamy z nowoczesnego urządzenia Aquametiq hydra prime M'ONDUNIQ, które zapewnia skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.

Jest wiele urządzeń do wodorowego oczyszczania twarzy dostępnych na rynku, oprócz Aquametiq hydra prime M'ONDUNIQ, dwa inne popularne to HydroPeel Pro oraz OxyGeneo. Każde z tych urządzeń ma swoje unikalne cechy, ale wszystkie mają na celu osiągnięcie doskonałych rezultatów w zakresie oczyszczania, nawilżania i odżywiania skóry.

Sprzęt do oczyszczania wodorowego Aquametiq hydra prime M'ONDUNIQ.

Wybór odpowiedniego sprzętu do wodorowego oczyszczania twarzy jest kluczowy, ponieważ nie tylko wpływa na efektywność zabiegu, ale także na komfort klienta. Dlatego warto zwrócić uwagę na jakość i renomę producenta, a także na to, czy dany sprzęt rzeczywiście wytwarza aktywny wodór. Tylko wówczas można uzyskać optymalne rezultaty wodorowego oczyszczania twarzy i cieszyć się piękną, zdrową skórą.

Dlaczego warto wybrać wodorowe oczyszczanie twarzy?

Wodorowe oczyszczanie twarzy przynosi wiele korzyści dla naszej skóry, takich jak:

 1. Głębokie oczyszczanie porów. Dzięki swoim właściwościom, wodór jest w stanie doskonale oczyścić pory z zanieczyszczeń, sebum czy resztek makijażu. To szczególnie ważne dla osób, które mają problem z trądzikiem, wągrami czy zaskórnikami.

 2. Nawilżenie skóry. Zabieg dostarcza skórze odpowiednią ilość wody, dzięki czemu staje się ona nawilżona, miękka i elastyczna.

 3. Wyraźna poprawa wyglądu cery. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się promienna, gładka i wypoczęta.

Warto zaznaczyć, że oczyszczanie wodorowe jest bezpieczne dla każdego rodzaju skóry, w tym również dla osób z cerą naczynkową czy wrażliwą. Co więcej, zabieg można wykonać także w ciąży, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla przyszłych mam.

Salon kosmetyczny kraków banner

Wodorowe oczyszczanie twarzy cena

Cena zabiegu oczyszczania wodorowego zależy od salonu kosmetycznego, w którym go wykonujemy. Średnio, za wodorowe oczyszczanie twarzy można zapłacić od 150 do 300 zł. Warto jednak pamiętać, że jakość zabiegu jest kluczowa dla uzyskania zadowalających efektów. Dlatego warto zdecydować się na renomowany salon kosmetyczny, który gwarantuje profesjonalizm i wysoką jakość usług.

W naszej ofercie cena oczyszczania wodorowego twarzy w Krakowie to 180zł. W swojej ofercie posiadamy także inne zabiegi na twarz, takie jak kwasy czy manualne oczyszczanie twarzy.

Usługa

Cena

Wodorowe oczyszczanie twarzy

180 zł

Wodorowe oczyszczanie twarzy wzbogacone o koncentraty zabiegowe

220 zł

Wodorowe oczyszczanie twarzy wzbogacone o:

• lotiony zabiegowe lub

• infuzję tlenową lub

• mikroprądy z ampułką

260 zł

Oczyszczanie wodorowe wzbogacone o peeling chemiczny

280 zł

Efekty wodorowego oczyszczania twarzy

Efekty wodorowego oczyszczania twarzy można zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się widocznie oczyszczona, nawilżona, a pory są mniej widoczne. Zabieg wpływa również na redukcję zmarszczek, a skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Wszystko to sprawia, że oczyszczanie wodorowe jest coraz bardziej popularne wśród klientów salonów kosmetycznych.

Oczyszczona skóra po oczyszczaniu wodorowym twarzy w Krakowie
Efekt zabiegu przed i po Oczyszczanie wodorowe twarzy w Krakowie

Oczyszczanie wodorowe – jak często powtarzać?

Częstotliwość wykonywania zabiegu oczyszczania wodorowego zależy od indywidualnych potrzeb oraz stanu skóry. Zwykle, aby uzyskać najlepsze efekty, warto wykonać serię 4-6 zabiegów, które przeprowadzane są w odstępach co 2-4 tygodnie. Następnie, aby utrzymać efekty, warto powtarzać zabieg raz na 2-3 miesiące. Oczywiście, każdy przypadek jest inny, dlatego warto skonsultować się z kosmetologiem, który dobierze odpowiedni plan zabiegowy.

Czym można wzbogacić zabieg wodorowego oczyszczania twarzy?

Aby wzmocnić efekty wodorowego oczyszczania, można wzbogacić go o dodatkowe elementy, które przyczynią się do poprawy kondycji skóry, jak również dostosują go do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Oto moje ulubione zabiegi, które można wykorzystać w celu wzbogacenia zabiegu wodorowego oczyszczania twarzy, wspomagając tym samym osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów.

 1. Koncentraty zabiegowe: Koncentraty zawierają składniki aktywne, które mogą być dostosowane do potrzeb skóry. Mogą wpływać na oczyszczanie skóry, łagodzenie podrażnień, nawilżanie, regenerację czy zmiękczenie. Stosowanie odpowiednich koncentratów pozwala na uzyskanie lepszych rezultatów i bardziej spersonalizowanego zabiegu.

 2. Lotiony zabiegowe: Lotiony pomagają w dalszym oczyszczaniu i nawilżaniu skóry. Przyspieszają procesy regeneracyjne, zmniejszają oznaki zmęczenia, działają tonizująco, nawilżają i odświeżają. Stosowanie lotionów dostosowanych do potrzeb skóry pozwala na jeszcze lepsze efekty zabiegu wodorowego oczyszczania twarzy.

 3. Infuzja tlenowa: Jest to metoda wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą tlenu pod ciśnieniem. Infuzja tlenowa może pobudzać procesy regeneracyjne, nawilżać, liftingować, wygładzać skórę oraz redukować zmarszczki. Stosowanie infuzji tlenowej w połączeniu z wodorowym oczyszczaniem twarzy może przynieść dodatkowe korzyści, takie jak lepsze nawilżenie i odżywienie skóry.

 4. Mikroprądy z ampułką: Mikroprądy to prądy o niskiej częstotliwości, które mogą działać na skórę w celu zwiększenia jej elastyczności, jędrności oraz stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. W połączeniu z ampułkami o właściwościach nawilżających, regenerujących, wybielających czy przeciwzmarszczkowych, zabieg staje się jeszcze bardziej skuteczny.

 5. Peeling chemiczny: Peeling chemiczny to metoda usuwania martwego naskórka za pomocą substancji chemicznych. Może być stosowany w celu zwiększenia efektywności oczyszczania, poprawienia kolorytu skóry, zmniejszenia widoczności plam i przebarwień oraz pobudzenia procesów regeneracyjnych. Peeling chemiczny może być dodany do zabiegu wodorowego oczyszczania twarzy, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego efektywność.

W zależności od potrzeb skóry, zabieg wodorowego oczyszczania twarzy można wzbogacić o różnorodne koncentraty, lotiony, infuzję tlenową, mikroprądy z ampułką czy peeling chemiczny. Dzięki temu zabieg może być jeszcze bardziej dostosowany do potrzeb skóry, a efekty będą bardziej widoczne i długotrwałe.

Wodorowe oczyszczanie twarzy – alternatywne metody

Chociaż wodorowe oczyszczanie twarzy jest jedną z najbardziej efektywnych i rekomendowanych metod oczyszczania skóry, warto poznać również alternatywne metody, które również mogą przynieść dobre efekty. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd innych technik oczyszczania twarzy, które można rozważyć w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Oczyszczanie manualne:

Oczyszczanie manualne to klasyczna metoda oczyszczania skóry, polegająca na ręcznym usuwaniu zaskórników i zanieczyszczeń. Ta metoda może być bardziej intensywna i nieco bolesna, ale pozwala na dokładne oczyszczenie skóry. W porównaniu do wodorowego oczyszczania twarzy, jest jednak bardziej inwazyjna i może prowadzić do podrażnień. Mimo to, w niektórych przypadkach może być stosowana jako uzupełnienie wodorowego oczyszczania, zwłaszcza gdy skóra wymaga dogłębnego doczyszczenia.

kosmetyczka oczyszcza twarz w trakcie zabiegu manualnego oczyszczanie twarzy wykonywane w gabinecie

Mikrodermabrazja diamentowa:

Mikrodermabrazja diamentowa to mechaniczny peeling, który polega na ścieraniu naskórka za pomocą specjalnych głowic pokrytych diamentowym pyłem. W porównaniu do wodorowego oczyszczania twarzy, ta metoda jest mniej delikatna i może prowadzić do podrażnień skóry. Jednakże, wodorowe oczyszczanie twarzy zapewnia lepsze rezultaty w zakresie usuwania zaskórników, zwężania porów i przygotowywania skóry na dalsze etapy zabiegu.

Peeling kawitacyjny:

Peeling kawitacyjny to metoda oczyszczania skóry za pomocą ultradźwięków, które powodują mikroskopijne pęcherzyki powietrza, rozbijające zanieczyszczenia i martwy naskórek. W porównaniu do wodorowego oczyszczania twarzy, peeling kawitacyjny może być mniej efektywny w dogłębnym oczyszczaniu skóry. Wodorowe oczyszczanie twarzy, dzięki zastosowaniu aktywnego wodoru, pozwala na głębsze oczyszczenie i odmłodzenie skóry.

kosmetyczka wykonuje peeling kawitacyjny w salonie kosmetycznym Health and beauty w Krakowie

Podsumowując, choć istnieją różne metody oczyszczania twarzy, wodorowe oczyszczanie twarzy wyróżnia się jako szczególnie delikatna i nieinwazyjna metoda, która jednocześnie przynosi szybkie i widoczne rezultaty. W związku z tym, warto rozważyć wodorowe oczyszczanie twarzy jako priorytetowy zabieg w pielęgnacji skóry.

W naszym salonie kosmetycznym w Krakowie zdecydowanie polecamy wodorowe oczyszczanie twarzy, ponieważ efekty są szybko widoczne, a skóra po zabiegu nie jest mocno zmęczona. W przypadku, gdy skóra klienta wymaga dodatkowego doczyszczenia, po wodorowym oczyszczaniu twarzy wykonujemy czasami manualne oczyszczanie skóry.

Warto dodać, że każda metoda oczyszczania twarzy ma swoje wady i zalety, a wybór najlepszej z nich zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji oraz rodzaju i kondycji skóry. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego zabiegu warto skonsultować się z kosmetologiem, który pomoże dobrać odpowiednią metodę oczyszczania skóry i opracuje indywidualny plan pielęgnacji

Oczyszczanie wodorowe – przeciwwskazania

Mimo że oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem bezpiecznym dla większości osób, istnieją pewne przeciwwskazania, których należy się trzymać:

 1. Aktywne stany zapalne skóry, takie jak trądzik ropny czy egzema.

 2. Choroby zakaźne skóry.

 3. Zaburzenia krzepnięcia krwi.

 4. Łuszczyca w fazie aktywnej.

 5. Nowotwory skóry.

 6. Ciężkie alergie skórne.

W przypadku wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z kosmetologiem lub lekarzem, który oceni, czy zabieg jest odpowiedni dla naszej skóry. Jeśli okaże się, że oczyszczanie wodorowe jest dla nas odpowiednie, możemy cieszyć się jego dobroczynnym wpływem na naszą cerę.

Podsumowanie

Wodorowe oczyszczanie twarzy to nowoczesna metoda, która gwarantuje głębokie oczyszczenie skóry, nawilżenie oraz poprawę jej jędrności i elastyczności. Zabieg jest bezpieczny dla większości osób, a jego efekty są widoczne już po pierwszym spotkaniu. Warto jednak pamiętać, że dobór odpowiedniej metody oczyszczania skóry zależy od naszych indywidualnych potrzeb, dlatego warto skonsultować się z kosmetologiem, który pomoże nam dobrać najlepsze rozwiązanie dla naszej cery.

Jeśli zdecydujemy się na wodorowe oczyszczanie twarzy, warto wybrać renomowany salon kosmetyczny, który gwarantuje profesjonalizm i wysoką jakość usług.

Pamiętajmy, że odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy jest kluczowa dla zachowania jej zdrowia i młodego wyglądu. Dlatego warto regularnie wykonywać zabiegi oczyszczające, które sprawią, że nasza cera będzie promienna, nawilżona i zadbana.

Wodorowe oczyszczanie twarzy to rewolucyjna metoda, która sprawi, że nawet osoby z problematyczną cerą będą mogły cieszyć się zdrowym i promiennym wyglądem. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto zdecydować się na ten zabieg, warto skonsultować się z kosmetologiem, który pomoże dobrać odpowiednią pielęgnację dla Twojej skóry.

Zadbaj o swoją cerę, inwestując w nowoczesne i skuteczne metody oczyszczania twarzy. Wodorowe oczyszczanie to doskonały sposób na to, aby odzyskać promienny wygląd oraz pozbyć się zanieczyszczeń i problemów skórnych, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Warto dać sobie szansę i zdecydować się na zabieg, który może odmienić nasz wygląd i samopoczucie.

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak

Kamila Pieczyrak

Kosmetolog / Podolog

Jako magister kosmetologii z 8-letnim doświadczeniem i ukończonymi studiami podyplomowymi z podologii, stawiam przede wszystkim na bezpieczeństwo i jakość świadczonych zabiegów. Moje głębokie zaangażowanie w branżę kosmetyczną i podologiczną przejawia się w ciągłym doskonaleniu umiejętności oraz dbałości o indywidualne podejście do każdego klienta.

Powrót na bloga