Karboksyterapia: Co to Jest, Efekty, Opinie i Cena

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak
Kamila Pieczyrak
16 kwi 2023 8 min
zabieg karboksyterapii pod oczy na pacjencie

Co to jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg, która polega na podawaniu pod skórę niewielkich ilości dwutlenku węgla (CO2). Ten gaz jest naturalnie obecny w organizmie i bierze udział w procesach metabolicznych. W karboksyterapii wykorzystuje się jego zdolność do rozszerzania naczyń krwionośnych, poprawy mikrokrążenia i stymulowania procesów regeneracyjnych skóry.

Jakie są wskazania do zabiegu karboksyterapii?

Wskazania do zabiegu karboksyterapii obejmują:

 • Cellulit

 • Rozstępy

 • Blizny, w tym blizny potrądzikowe

 • Obrzęk i cienie pod oczami

 • Zwiotczenie skóry twarzy, szyi i ciała

 • Otyłość miejscowa

 • Problem z utratą jędrności skóry po odchudzaniu

 • Przyspieszenie gojenia rany pooperacyjnej

 • Hamowanie łysienia

Jak przebiega zabieg karboksyterapii?

Oto kroki, które opisują, jak przebiega zabieg karboksyterapii:

 1. Konsultacja: Przed przystąpieniem do zabiegu, klient konsultuje się ze specjalistą, który dokładnie ocenia stan skóry, omawia cele terapeutyczne oraz wskazuje liczbę potrzebnych zabiegów.

 2. Przygotowanie skóry: Bezpośrednio przed zabiegiem, obszar poddawany karboksyterapii jest dokładnie oczyszczany, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i resztki kosmetyków. W razie potrzeby, na skórę można nałożyć miejscowe znieczulenie w postaci kremu lub żelu, aby zminimalizować ewentualny dyskomfort.

 3. Podawanie CO2: Specjalista, za pomocą cienkiej igły, podaje dwutlenek węgla (CO2) pod powierzchnię skóry. Dwutlenek węgla jest podawany w kontrolowanej ilości i szybkości, aby zapewnić optymalne rezultaty. W trakcie zabiegu klient może odczuwać lekkie pieczenie lub uczucie rozpierania.

 4. Masaż: Po podaniu CO2, specjalista może wykonać delikatny masaż na obszarze zabiegowym, aby równomiernie rozprowadzić dwutlenek węgla w tkankach.

 5. Zakończenie zabiegu: Po zakończeniu zabiegu, skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta, co jest normalnym efektem ubocznym i zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin. Specjalista może zalecić stosowanie łagodzących kremów lub żeli, aby zmniejszyć ewentualne podrażnienia.

 6. Powrót do codziennych aktywności: W większości przypadków klient może wrócić do swoich codziennych aktywności zaraz po zabiegu, chociaż zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego oraz ekspozycji na słońce przez kilka dni po zabiegu.

 7. Kolejne zabiegi: W zależności od celów terapeutycznych oraz indywidualnych cech klienta, może być potrzebna seria kilku zabiegów, które są wykonywane w odstępach czasu zalecanych przez specjalistę.

zabieg karboksyterapii na pacjentce

Dlaczego karboksyterapia jest tak skuteczną metodą?

Karboksyterapia jest skuteczna dzięki wykorzystaniu dwutlenku węgla (CO2), który jest naturalnie obecny w organizmie. Podanie CO2 pod skórę prowadzi do:

 1. Poprawy krążenia krwi w tkankach, co zwiększa dostawę tlenu i składników odżywczych do komórek.

 2. Stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy jędrności i elastyczności skóry.

 3. Rozkładu tkanki tłuszczowej, co przyczynia się do redukcji cellulitu i otyłości miejscowej.

Czy zabieg karboksyterapii jest bolesny?

Odczucia związane z zabiegiem karboksyterapii mogą być różne dla każdej osoby. Niektórzy klienci opisują uczucie dyskomfortu, pieczenia, czy niewielkiego bólu podczas podawania dwutlenku węgla. Wiele zależy od indywidualnej wrażliwości na ból oraz obszaru poddawanego zabiegowi. W celu zminimalizowania ewentualnego dyskomfortu, przed zabiegiem można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci kremu lub żelu.

Salon kosmetyczny kraków banner

Efekty karboksyterapii

Karboksyterapia przynosi wiele korzyści, które zależą od obszaru ciała, na którym jest stosowana, oraz od indywidualnych potrzeb. Poniżej przedstawiamy najważniejsze efekty tej metody.

Zmniejszenie cellulitu

Karboksyterapia jest skutecznym rozwiązaniem na redukcję cellulitu, który jest problemem dotykającym wielu osób, szczególnie kobiet. Dzięki poprawie krążenia krwi oraz stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, a nieestetyczne "skórki pomarańczowej" zanikają.

Wspomaganie odchudzania

Zabieg karboksyterapii może być stosowany jako dodatek do diety i aktywności fizycznej w procesie odchudzania. Dwutlenek węgla działa na komórki tłuszczowe, powodując ich rozpad, co prowadzi do zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że karboksyterapia nie zastąpi zdrowego stylu życia, ale może wspomóc jego efekty.

Poprawa krążenia krwi

Dwutlenek węgla wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, co prowadzi do zwiększenia przepływu krwi w obszarze poddanym zabiegowi. Dzięki temu skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona, co przekłada się na jej zdrowy wygląd.

Regeneracja skóry

Karboksyterapia może być stosowana w celu regeneracji skóry po różnego rodzaju urazach, takich jak oparzenia, blizny czy zabiegi chirurgiczne. Dzięki stymulacji procesów regeneracyjnych oraz produkcji kolagenu i elastyny, karboksyterapia przyczynia się do szybszego gojenia się ran i poprawy wyglądu skóry.

Redukcja blizn i rozstępów

Blizny i rozstępy są częstym problemem, którym karboksyterapia może przeciwdziałać. Poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawę krążenia krwi, zabieg pomaga w regeneracji skóry, co prowadzi do zredukowania widoczności blizn i rozstępów.

Jak długo utrzymują się efekty po karboksyterapii?

Efekty po karboksyterapii mogą utrzymywać się przez różny czas, w zależności od indywidualnych cech klientów oraz rodzaju i liczby przeprowadzonych zabiegów. W przypadku większości klientów, zauważalne rezultaty utrzymują się od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Aby utrzymać efekty, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów, a następnie stosowanie zabiegów podtrzymujących.

sprzęto do karboksyterapii

Przeciwwskazania do karboksyterapii

 • Alergia na dwutlenek węgla

 • Ciąża i karmienie piersią

 • Niewydolność nerek lub wątroby

 • Choroby serca i naczyń krwionośnych

 • Choroby płuc, astma, POChP

 • Zaburzenia krzepliwości krwi

 • Zakażenia skóry i stany zapalne

 • Cukrzyca

Opinie o karboksyterapii

Karboksyterapia zyskuje coraz większą popularność, zarówno wśród klientów, jak i specjalistów. Warto przyjrzeć się ich opinii na temat tej metody.

Wśród klientów przeważają pozytywne opinie na temat karboksyterapii. Wielu z nich zauważa widoczne efekty już po kilku zabiegach, takie jak zmniejszenie cellulitu, poprawa wyglądu skóry czy redukcja blizn i rozstępów. Klienci doceniają również to, że zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny.

Jednak niektórzy klientów mogą doświadczyć niewielkich objawów ubocznych, takich jak zaczerwienienie czy obrzęk w miejscu podania dwutlenku węgla. Zazwyczaj jednak te objawy ustępują samoistnie po kilku godzinach.

Specjaliści, tak jak klientów, zauważają skuteczność karboksyterapii w zwalczaniu różnych problemów skórnych. Potwierdzają one, że zabieg poprawia krążenie krwi, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz przyspiesza regenerację skóry.

Jednocześnie eksperci zwracają uwagę na potencjalne przeciwwskazania i ryzyko związane z karboksyterapią. Zabieg nie jest zalecany dla osób z chorobami serca, naczyń krwionośnych, niewydolnością oddechową czy skłonnością do zakrzepicy. Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto skonsultować się ze specjalistą, który oceni indywidualne ryzyko i pomoże wybrać odpowiedni zabieg.

Cena karboksyterapii

Cena zabiegu karboksyterapii może być różna w zależności od wielu czynników. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

Czynniki wpływające na cenę

 • Doświadczenie specjalistów: Im większe doświadczenie specjalisty przeprowadzającego zabieg, tym wyższa może być cena. Warto jednak pamiętać, że doświadczony lekarz może zapewnić większe bezpieczeństwo i lepsze efekty zabiegu.

 • Liczba zabiegów potrzebnych: Cena za całą serię może być wyższa, jeśli wymagana jest większa liczba zabiegów.

 • Jakość urządzenia: Cena zabiegu może również zależeć od jakości używanego urządzenia do karboksyterapii. Jednym z najlepszych urządzeń na rynku jest Karboksyterapia JULIÉ®, która gwarantuje wysoką jakość i precyzję zabiegu, co może wpłynąć na cenę.

 • Lokalizacja kliniki: Cena zabiegu może różnić się w zależności od miasta, w którym znajduje się klinika. Zazwyczaj w większychmiastach ceny mogą być nieco wyższe niż w mniejszych miejscowościach.

Cennik Karboksyterapii w Krakowie w naszym salonie kosmetycznym na kwiecień 2023

Partia

Cena

Twarz

Lwia zmarszczka

80 zł

Bruzda nosowo-wargowa

80 zł

Okolice oczu

80 zł

Podbródek

100 zł

Czoło plus lwia zmarszczka

100 zł

Twarz bez oczu

150 zł

Twarz plus oczy

180 zł

Szyja plus dekolt

180 zł

Twarz+oczy+szyja/dekolt

200 zł

Twarz+oczy+szyja+dekolt

250 zł

Ciało

Dłonie

100 zł

Blizny 5cmx5cm

100 zł+

Blizna po cesarskim cięciu

120 zł

Brzuch

120 zł

Rozstępy

120 zł

Skóra głowy

130 zł

Ramiona

130 zł

Łydki

130 zł

Boczki

150 zł

Pośladki

180 zł

Brzuch plus boczki

180 zł

Uda

200 zł

Uda + pośladki

300 zł

Porównanie cen z innymi zabiegami estetycznymi

Cena karboksyterapii może wydawać się wysoka, zwłaszcza gdy porównana z innymi zabiegami estetycznymi, takimi jak mezoterapia, laseroterapia czy liposukcja. Warto jednak zauważyć, że karboksyterapia jest mniej inwazyjna niż wiele innych metod, a także ma mniej potencjalnych przeciwwskazań i skutków ubocznych. Dlatego może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają skutecznych i bezpiecznych sposobów na poprawę wyglądu skóry.

katboksyterapia na twarzy

Porównanie karboksyterapii z innymi zabiegami estetycznymi

Karboksyterapia to tylko jedna z wielu dostępnych metod na problemy skórne. Warto porównać ją z innymi popularnymi zabiegami estetycznymi, takimi jak biostymulatory, mezoterapia mikroigłowa, mezoterapia igłowa oraz endermologia.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to grupa preparatów zawierających substancje stymulujące produkcję kolagenu i regenerację skóry. Zabiegi z użyciem biostymulatorów, takich jak Sculptra czy Radiesse, są stosowane głównie w celu wypełnienia zmarszczek, modelowania owalu twarzy i poprawy jędrności skóry. W porównaniu z karboksyterapią, biostymulatory oferują bardziej skoncentrowane działanie na konkretne obszary, ale mogą być mniej efektywne w walce z cellulitem czy bliznami. Zobacz naszą ofertę Stymulatory tkankowe w Krakowie

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa polega na wprowadzaniu aktywnych substancji do skóry za pomocą specjalnego urządzenia z mikroigłami. Zabieg ten może być stosowany w celu nawilżenia skóry, redukcji zmarszczek, usuwania trądziku czy rozstępów. Mezoterapia mikroigłowa może być mniej inwazyjna niż karboksyterapia, ale efekty mogą być mniej widoczne i wymagać większej liczby zabiegów. Zobacz naszą ofertę Mezoterapia mikroigłowa Dermapen Dr Pen w Krakowie

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu specjalnych koktajli z substancjami aktywnymi bezpośrednio do skóry za pomocą igieł. Metoda ta jest stosowana w celu poprawy wyglądu skóry, redukcji cellulitu czy hamowania wypadania włosów. W porównaniu z karboksyterapią, mezoterapia igłowa może być bardziej inwazyjna i bolesna, ale może również przynieść szybsze i bardziej widoczne efekty w niektórych przypadkach. Zobacz naszą ofertę Mezoterapia igłowa w Krakowie.

Endermologia

Endermologia to nieinwazyjna metoda masażu podciśnieniowego, mająca na celu poprawę krążenia krwi, redukcję cellulitu i ujędrnienie skóry. Zabieg ten może być stosowany w celu modelowania sylwetki oraz poprawy elastyczności skóry. W porównaniu z karboksyterapią, endermologia jest mniej inwazyjna i nie wymaga stosowania igieł czy iniekcji, ale może wymagać większej liczby zabiegów, aby uzyskać zadowalające efekty. Zobacz naszą ofertę Endermologia Kraków.

Podsumowując, każda z powyższych zabiegów na problemy skórne ma swoje zalety i wady. Karboksyterapia jest stosunkowo mniej inwazyjna i może być skuteczna w rozwiązywaniu różnych problemów skórnych, takich jak cellulit, blizny czy rozstępy. Jednak w zależności od indywidualnych potrzeb klienta, inne metody, takie jak biostymulatory, mezoterapia mikroigłowa, mezoterapia igłowa czy endermologia, mogą być lepszym rozwiązaniem.

Z czym można łączyć karboksyterapię

Karboksyterapia może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z innymi zabiegami estetycznymi, aby osiągnąć lepsze i bardziej kompleksowe efekty. Oto kilka popularnych zabiegów, z którymi można łączyć karboksyterapię:

1. Mezoterapia

Łączenie karboksyterapii z mezoterapią (zarówno mikroigłową, jak i igłową) może przynieść synergiczne efekty w poprawie wyglądu skóry. Karboksyterapia stymuluje produkcję kolagenu i poprawia krążenie krwi, podczas gdy mezoterapia dostarcza skórze aktywnych substancji odżywczych, nawilżających i przeciwstarzeniowych.

2. Endermologia

Endermologia to nieinwazyjna metoda masażu podciśnieniowego, która może być stosowana w połączeniu z karboksyterapią, aby zwiększyć jej efekty. Endermologia pomaga poprawić krążenie krwi, redukować cellulit i ujędrnić skórę, co może wzmacniać wyniki zabiegu karboksyterapii.

3. Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to mechaniczne złuszczanie naskórka, które może być stosowane w połączeniu z karboksyterapią, aby zwiększyć jej efekty. Mikrodermabrazja może pomóc usunąć martwe komórki naskórka, co ułatwia penetrację dwutlenku węgla podczas zabiegu karboksyterapii.

4. Radiofrekwencja

Radiofrekwencja to zabieg, który wykorzystuje falę radiową do podgrzewania tkanek skóry, co prowadzi do skurczu włókien kolagenowych i stymulacji produkcji nowego kolagenu. Połączenie radiofrekwencji z karboksyterapią może przyczynić się do lepszego ujędrnienia skóry, redukcji zmarszczek i poprawy owalu twarzy.

5. Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP)

Terapia osoczem bogatopłytkowym, czyli tzw. "wampirzy lifting", polega na wykorzystaniu własnego osocza pacjenta w celu stymulowania procesów regeneracyjnych skóry. Połączenie PRP z karboksyterapią może prowadzić do szybszej regeneracji skóry, a także do lepszego gojenia blizn i redukcji rozstępów.

Ważne jest, aby pamiętać, że każdy jest inny, a efekty zabiegów mogą się różnić.

Podsumowanie

Karboksyterapia to nowoczesny zabieg na różne problemy skórne, który zdobywa coraz większą popularność. Różnorodność efektów oraz zadowolenie klientów świadczą o skuteczności tej metody. Jednocześnie, przed podjęciem decyzji o zabiegu, warto rozważyć koszty i przeciwwskazania związane z karboksyterapią.

Mimo licznych zalet karboksyterapii, przed podjęciem decyzji o zabiegu warto zwrócić uwagę na koszty oraz ewentualne przeciwwskazania. Cena zabiegu może być zróżnicowana i zależeć od wielu czynników, takich jak lokalizacja kliniki czy doświadczenie specjalistów. Ponadto, karboksyterapia może być niewskazana dla osób z niektórymi chorobami, dlatego ważna jest konsultacja ze specjalistą, który oceni indywidualne ryzyko i pomoże wybrać odpowiedni zabieg.

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak

Kamila Pieczyrak

Kosmetolog / Podolog

Jako magister kosmetologii z 8-letnim doświadczeniem i ukończonymi studiami podyplomowymi z podologii, stawiam przede wszystkim na bezpieczeństwo i jakość świadczonych zabiegów. Moje głębokie zaangażowanie w branżę kosmetyczną i podologiczną przejawia się w ciągłym doskonaleniu umiejętności oraz dbałości o indywidualne podejście do każdego klienta.

Powrót na bloga