Japoński Masaż Twarzy Kobido - Co To, Efekty, Opinie i Cena

Aleksandra kosmetyczka salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie stojąca
Aleksandra Ziembla
11 cze 2023 9 min
japoński liftingujący masaż twarzy kobido jako kreskówka

Masaż twarzy Kobido, znanym również jako masaż japoński lub japoński masaż twarzy, to starożytna technika pielęgnacyjna, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Praktyka ta wywodzi się z Japonii i ma za cel poprawę wyglądu skóry i ogólnego samopoczucia. W ciągu ostatnich lat tego typu forma sztuki masażu zyskała na znaczeniu, stając się modnym trendem w dziedzinie pielęgnacji skóry.

Nazwa "Kobido" oznacza w języku japońskim "starożytną drogę do piękna". Ten masaż twarzy został opracowany ponad 500 lat temu dla japońskiej arystokracji, a teraz jest dostępny dla wszystkich, którzy chcą poprawić wygląd i kondycję swojej skóry.

Jest to delikatna, ale intensywna forma masażu, która łączy techniki głębokiego masażu twarzy i rytuały pielęgnacyjne, aby pobudzić produkcję kolagenu i elastyny - dwóch kluczowych składników odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry.

"Masaż Kobido to nie tylko technika poprawy wyglądu skóry. To również rytuał, który promuje głębokie relaks i dobre samopoczucie."

Korzyści z masażu Kobido są wielorakie. Pomaga on nie tylko w poprawie wyglądu skóry, ale także w promowaniu relaksu i redukcji stresu. Niezależnie od tego, czy masaż jest wykonywany w luksusowym spa, czy w domu, technika Kobido jest ceniona za swoje zdolności do przemieniania skóry i poprawy ogólnego samopoczucia.

W następnych sekcjach omówimy, czym dokładnie jest masaż Kobido, jak wygląda typowa sesja, jakie są jego korzyści, opinie klientów oraz informacje o cenniku i dostępności. Przygotuj się na pełne zanurzenie w świecie starożytnej japońskiej pielęgnacji twarzy!

Czym jest masaż Kobido?

Masaż Kobido, znany również jako masaż japoński, to starożytna technika pielęgnacyjna twarzy, która łączy tradycyjne metody japońskie z nowoczesnymi technikami medycznymi. Ta forma masażu to coś więcej niż tylko relaksująca terapia - to holistyczne podejście do zdrowia i urody.

Technika ta ma swoje korzenie w Japońskiej medycynie tradycyjnej i jest częścią większego systemu zdrowotnego zwanego Anma (co oznacza naciskanie i pocieranie). Masaż Kobido skupia się na twarzy, szyi, dekolcie, a także górnej części pleców, karku i głowie wykorzystując głęboki masaż twarzy w połączeniu z akupresurą, aby pobudzić krążenie i naturalne procesy oczyszczania organizmu.

Masaż Kobido jest szczególnie skuteczny w przypadku osób, które chcą poprawić wygląd i kondycję swojej skóry. Ta forma terapii twarzy jest odpowiednia dla wszystkich typów skóry, a zwłaszcza dla osób z dojrzałą skórą, która zaczyna tracić jędrność i elastyczność.

Zatem, dla kogo jest masaż Kobido? Odpowiedź jest prosta: dla wszystkich! Niezależnie od płci, wieku czy typu skóry, masaż Kobido jest odpowiedni dla każdego, kto chce poprawić wygląd swojej skóry i cieszyć się głębokim relaksem. To oznacza, że masaż Kobido jest idealny również dla mężczyzn, którzy coraz częściej korzystają z zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak przebiega japoński masaż twarzy

Sesja masażu Kobido zaczyna się od masażu tkanek głębokich w celu rozluźnienia napięć w obszarach poddanych zabiegowi. Ten etap jest kluczowy dla całości zabiegu.

Kiedy klient jest już w pełni zrelaksowany, terapeuta zaczyna masować twarz przy użyciu środka poślizgowego. Używając różnych technik, w tym delikatnego głaskania, drenażu, energicznego podrzucania i wymiatania oraz akupresury, terapeuta pobudza krążenie krwi i limfy w twarzy, co pomaga odżywić skórę i usunąć toksyny.

w takcie masazu KOBIDO (japonskiego liftingu twarzy) w salonie health and beauty w Krakowie

Gdy masaż Kobido jest połączony z tejpingiem, po zakończeniu masażu, terapeuta wykonuje zabieg z użyciem specjalnej taśmy - tzw. masaż Kobido z tapingiem. Taśma jest umieszczana na skórze w strategicznych miejscach, aby pomóc w dalszym liftingowaniu i ujędrnianiu skóry. Ten proces pomaga również w poprawie krążenia krwi i limfy, niwelowaniu obrzęków, dotlenieniu tkanek oraz zmniejszeniu zmarszczek i napięć mięśniowych.

Cały proces masażu Kobido jest bardzo spersonalizowany i dostosowywany do indywidualnych potrzeb klienta. To sprawia, że każda sesja jest wyjątkowa i dostarcza różne korzyści, w zależności od stanu skóry klienta i jego indywidualnych celów.

jak często powinien być wykonywany masaż Kobido? Najlepiej jest skonsultować to z profesjonalnym terapeutą, ale zasada jest taka, że regularne sesje przynoszą najlepsze efekty. Dla większości ludzi, sesje co w odstępie tygodnia są idealne. Dzięki regularnym wizytom, skóra ma czas na regenerację pomiędzy sesjami, a jednocześnie jest stale stymulowana do samonaprawy i odnowy. Pamiętaj jednak, że częstotliwość sesji może zależeć od Twojego indywidualnego stanu skóry i celów, które chcesz osiągnąć.

Jakie są wskazania do liftingującego masażu Kobido?

Masaż Kobido, znany również jako japoński lifting twarzy, jest znany ze swoich zdrowotnych i estetycznych korzyści. Ten głęboki masaż twarzy może przynieść ulgę osobom z różnymi problemami skórnymi i zdrowotnymi.

Najważniejsze wskazania do masażu Kobido obejmują:

 1. Starzenie się skóry: Masaż Kobido jest szczególnie korzystny dla osób, które chcą zwalczyć oznaki starzenia. Poprzez stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny, masaż może przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek i linii mimicznych.

 2. Napięcie i stres: Dzięki swoim relaksacyjnym właściwościom, masaż Kobido może być idealny dla osób cierpiących na stres lub napięcie. Masaż ten jest znany z łagodzenia napięcia mięśni twarzy, co może pomóc w redukcji bólów głowy, napięć w okolicach stawów skroniowo żuchwowych i karku.

 3. Poprawa owalu twarzy: Masaż Kobido może pomóc w wymodelowaniu owalu twarzy, poprawiając jędrność skóry i redukując opuchliznę.

Pamiętaj jednak, że masaż Kobido, jak każda inna procedura, może nie być odpowiedni dla wszystkich. Zawsze warto skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą przed rozpoczęciem jakiejkolwiek nowej terapii.

Korzyści z japońskiego masażu twarzy Kobido

Masaż liftingujący twarzy Kobido jest nie tylko odprężającym doświadczeniem, ale przede wszystkim zabiegiem, który przynosi wiele korzyści dla skóry twarzy. Masaż Kobido jest powszechnie znany jako "niechirurgiczny lifting twarzy", dzięki swoim zdolnościom do poprawy jędrności i elastyczności skóry.

relaks w trakcie masażu twarzy kobido

Najważniejszą zaletą masażu Kobido jest jego zdolność do stymulowania produkcji kolagenu i elastyny w skórze, co przekłada się na młodszy wygląd. Techniki stosowane podczas masażu pobudzają krążenie krwi w skórze twarzy, co zwiększa dostarczanie tlenu i składników odżywczych do komórek skóry. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna, napięta i promienna.

Dodatkowo, masaż Kobido pomaga w detoksykacji skóry poprzez pobudzanie układu limfatycznego. Ta stymulacja pomaga usuwać toksyny z organizmu, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia obrzęków.

Również właściwości masażu Kobido obejmują zdolność do redukcji zmarszczek i linii mimicznych, poprawy konturów twarzy oraz wzmocnienia mięśni twarzy, co prowadzi do naturalnie młodszego wyglądu.

Jednak masaż Kobido nie jest odpowiedni dla wszystkich. Osoby z trądzikiem lub innymi stanami zapalnymi skóry powinny unikać tego typu masażu, gdyż może on prowadzić do pogorszenia stanu skóry. Zawsze dobrze jest skonsultować się z profesjonalnym terapeutą przed rozpoczęciem jakiejkolwiek nowej terapii skóry.

Jeśli chodzi o to, w jakim wieku zaczynać masaż Kobido, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy specjaliści twierdzą, że warto zaczynać już w wieku 25 lat, kiedy to naturalne procesy starzenia się skóry zaczynają się pojawiać. Inni sugerują, że masaż Kobido jest najbardziej korzystny dla osób w wieku 40 lat i starszych, kiedy to zmiany skórne stają się bardziej widoczne. W każdym przypadku, najlepiej jest skonsultować się z profesjonalistą, aby określić, kiedy i jak często powinno się zaczynać zabiegi masażu Kobido.

Salon kosmetyczny kraków banner

Jakich efektów można się spodziewać po japońskim liftingującym masażu twarzy Kobido?

Masaż twarzy Kobido jest ceniony za swoje spektakularne efekty odmładzające. Oto kilka wyników, jakich możemy oczekiwać po regularnym stosowaniu tego zabiegu:

 1. Poprawa jędrności skóry: Masaż Kobido działa jak naturalny lifting, ponieważ poprawia krążenie krwi i limfy w skórze. W efekcie, skóra staje się jędrniejsza, a zmarszczki i linie mimiczne stają się mniej widoczne.

 2. Lepsza kondycja skóry: Głębokie ugniatanie i ruchy masażu poprawiają przepływ krwi do skóry, co promuje zdrowy, naturalny blask. Twoja skóra będzie wyglądać na bardziej odżywioną i promieniującą.

 3. Zmniejszenie obrzęków i worków pod oczami: Masaż Kobido może pomóc zredukować obrzęki i worki pod oczami, poprzez poprawę drenażu limfatycznego w tych obszarach.

 4. Relaks i odprężenie: Oprócz korzyści dla skóry, masaż Kobido oferuje również ogólne korzyści związane z relaksem. Pozwala na chwilę oddechu i ukojenia dla umysłu, co ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

 5. Poprawa konturów twarzy: Masaż może pomóc w modelowaniu owalu twarzy, dzięki czemu staje się on bardziej wyraźny.

Pamiętaj jednak, że efekty masażu Kobido nie są natychmiastowe. Zabieg ten działa jak regularne ćwiczenia dla twarzy, a najlepsze rezultaty osiąga się po serii zabiegów. Dlatego też zaleca się, aby zabieg był wykonywany regularnie, co przynosi najbardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Przeciwwskazania do wykonania masażu

Pomimo licznych korzyści, masaż Kobido posiada pewne przeciwwskazania, którymi należy się kierować podczas decydowania o tym zabiegu. Bezpieczeństwo klienta jest zawsze najważniejsze, dlatego ważne jest, aby znać potencjalne ryzyko.

 1. Aktywne stany zapalne skóry: Osoby z aktywnym trądzikiem, egzemą, czy innymi stanami zapalnymi skóry powinny unikać masażu Kobido. Masaż może podrażnić już uszkodzoną skórę i potęgować stan zapalny.

 2. Infekcje skóry: Przy jakiejkolwiek infekcji skóry, np. opryszczka, powinno się wstrzymać z wykonaniem masażu.

 3. Nowotwory: Masaż Kobido jest przeciwwskazany dla osób z diagnozą nowotworu, szczególnie nowotworów skóry.

 4. Ostatnie operacje plastyczne: Osoby, które niedawno przeszły operacje plastyczne twarzy, powinny odczekać do pełnego zagojenia się.

 5. Nadciśnienie tętnicze i choroby serca: Ze względu na intensywną stymulację krążenia, zabieg nie jest zalecany dla osób z problemami z ciśnieniem krwi czy chorobami serca.

 6. Ekstrakcja: (minimum 2 tygodnie od zabiegu) lub ból zęba

 7. Botoks: (minimum 2 tygodnie po zabiegu), kwas hialuronowy, wypełniacz, hifu ( minimum 2 miesiące od zabiegu), nici liftingujące (minimum 6 miesięcy od zabiegu)

 8. Ciąża: (w pierwszym trymestrze i 8, 9 miesiącu nie wykonujemy)

Zawsze pamiętaj, że zanim zdecydujesz się na jakikolwiek zabieg, powinieneś skonsultować się z specjalistą. Każdy organizm jest inny i to, co działa dla jednej osoby, niekoniecznie musi działać dla innej. Bezpieczeństwo powinno zawsze być na pierwszym miejscu.

Cennik i dostępność

Masaż Kobido jest luksusową procedurą pielęgnacyjną, więc ceny mogą się różnić w zależności od lokalizacji i doświadczenia specjalisty. Średnio, jedna sesja masażu Kobido może kosztować od 150 do 300 zł, chociaż niektóre luksusowe spa mogą pobierać wyższe opłaty.

zbliżenie na twarz w trakcie masażu twarzy kobido

Często dostępne są różne pakiety i oferty, które mogą obniżyć koszt pojedynczej sesji, jeśli zdecydujesz się na zakup kilku na raz. Dodatkowo, vouchery na masaż Kobido mogą być wspaniałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Zainteresowani masażem Kobido mogą skorzystać z usług w wielu miejscach. Coraz więcej salonów i spa oferuje teraz ten rodzaj masażu twarzy. Dostępne są również specjalistyczne studia, które koncentrują się na masażach twarzy, takie jak "Kobido Up" i "Kobido Lift".

Jednak zawsze warto dokonać małego badania, zanim zdecydujesz się na konkretną lokalizację. Pamiętaj, aby sprawdzić opinie innych klientów, a także doświadczenie i kwalifikacje specjalisty. Ostatecznie, Twoja twarz jest cenna, a wybór odpowiedniego specjalisty jest kluczowy dla osiągnięcia najlepszych wyników.

Opinie klientów

Masaż Kobido jest coraz bardziej popularny, a opinie klientów są zdecydowanie pozytywne. Większość osób, które skorzystały z tego typu masażu, zauważa znaczące poprawy w wyglądzie i kondycji skóry.

Klienci często podkreślają, jak odprężający i relaksujący jest sam proces masażu. To, jak mówią, nie tylko doświadczenie poprawy wyglądu skóry, ale także ogólnego samopoczucia.

Wielu klientów potwierdza, że masaż Kobido pomógł im zredukować widoczne linie i zmarszczki oraz poprawić jędrność i elastyczność skóry. Klienci doceniają naturalny "lifting" twarzy, który zapewnia ten masaż, bez potrzeby inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

Pytanie "Czy warto korzystać z masażu Kobido?" jest często zadawane. Biorąc pod uwagę opinie klientów, odpowiedź wydaje się być pozytywna. Chociaż efekty nie są natychmiastowe i wymagają regularności zabiegów, większość klientów zauważa stopniowe i trwałe poprawy.

Oczywiście, każdy jest inny i to, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla innej. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy masaż Kobido jest dla Ciebie, jest skorzystanie z jednej sesji i zobaczenie, jak Twoja skóra zareaguje.

Podsumowanie

Masaż Kobido to starożytna japońska technika odmładzania twarzy, która zyskała na popularności na całym świecie dzięki swoim niezwykłym korzyściom. Właściwości odprężające, liftingujące i rewitalizujące tego masażu sprawiają, że jest to doskonały sposób na poprawę kondycji skóry i ogólnego samopoczucia.

Masaż Kobido jest szczególnie polecany dla osób poszukujących naturalnych metod odmładzania, bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych zabiegów estetycznych. To skuteczna metoda na redukcję oznak starzenia, poprawę jędrności i elastyczności skóry, jak również świetna forma relaksu.

Pamiętaj jednak, że efekty tego masażu nie są natychmiastowe. Regularność zabiegów jest kluczowa, aby uzyskać zadowalające wyniki. Sprawdź dostępne w Twojej okolicy salony oferujące masaż Kobido i pozwól sobie na chwilę odprężenia i relaksu.

Ceny za ten rodzaj masażu mogą się różnić w zależności od salonu i regionu, ale warto zainwestować w swój wygląd i samopoczucie. A może warto skorzystać z oferty voucherów, które są często dostępne?

Czy warto spróbować masażu Kobido? Na podstawie opinii klientów oraz wielu korzyści płynących z tego zabiegu, odpowiedź brzmi - zdecydowanie tak! Skorzystaj z dobrodziejstw tej niezwykłej techniki i przekonaj się o jej efektach na własnej skórze.

Zapraszamy serdecznie do naszego salonu urody Health & Beauty w Krakowie, gdzie oferujemy masaż Kobido oraz wiele innych zabiegów na twarz, masaży twarzy, zabiegów odmładzających i relaksujących zabiegów SPA. Nasz zespół doświadczonych specjalistów zadba o Twoją skórę i samopoczucie, proponując indywidualnie dostosowane zabiegi, które pomogą Ci wyglądać i czuć się jeszcze lepiej. Skorzystaj z naszej oferty i pozwól nam zadbać o Twoje piękno i relaks.

Aleksandra kosmetyczka salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie stojąca

Aleksandra Ziembla

Kosmetolog

Od dawna interesowało mnie jak zrównoważony styl życia wpływa na jakość skóry oraz wygląd sylwetki dlatego w swojej pracy koncentruję się na holistycznym, ale także indywidualnym podejściu do klienta.

Nie tylko ważne jest powierzchowne rozwiązanie defektów skórnych, ale przyczyna ich powstawania. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, dążę do poznania źródła problemu.

Powrót na bloga