5 najskuteczniejszych zabiegów na worki pod oczami 2023

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak
Kamila Pieczyrak
25 mar 2023 5 min
kobieta z workami pod oczami

Worki pod oczami to problem, z którym boryka się wiele osób, bez względu na wiek czy płeć. Choć nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, mogą powodować kompleksy i obniżać pewność siebie. Na szczęście istnieje kilka skutecznych zabiegów, które pomogą pozbyć się tego problemu. W tym artykule przedstawimy 5 najskuteczniejszych zabiegów na worki pod oczami.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jedna z najskuteczniejszych metod w walce z workami pod oczami. Procedura ta polega na wprowadzeniu specjalnie dobranych substancji aktywnych, takich jak kwas hialuronowy, witaminy, czy aminokwasy, bezpośrednio do skóry za pomocą cienkich igieł.

Dzięki mezoterapii igłowej można osiągnąć wiele korzystnych efektów dla skóry, m.in. poprawić jej elastyczność, zmniejszyć widoczność zmarszczek, zwiększyć jej nawilżenie oraz wygładzić jej strukturę. W przypadku worków pod oczami mezoterapia igłowa działa na dwa sposoby - zmniejsza widoczność worków i redukuje cienie pod oczami.

Podczas zabiegu skóra wokół oczu zostaje najpierw oczyszczona i zdezynfekowana. Następnie kosmetolog dobiera odpowiedni preparat z substancjami aktywnymi, który zostaje wprowadzony do skóry za pomocą cienkich igieł. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczną i bezpieczną metodą redukcji worków pod oczami, jednak należy pamiętać, że nie jest to zabieg długotrwały. Aby utrzymać osiągnięte efekty, konieczne jest regularne powtarzanie zabiegu co 6 miesięcy.

Warto również podkreślić, że mezoterapia igłowa jest procedurą która powinna być wykonywana jedynie przez doświadczonych specjalistów, w gabinetach które spełniają standardy bezpieczeństwa.

Mezoterapia mikroigłowa (Dermapen)

Mezoterapia mikroigłowa, zwana również dermapenem, to kolejna skuteczna metoda redukcji worków pod oczami. Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu w skórę substancji aktywnych przy pomocy urządzenia wyposażonego w małe igły.

Zabieg ten charakteryzuje się dużą precyzją oraz możliwością dostosowania jego intensywności do potrzeb klienta. Dermapen posiada regulowaną głębokość nakłuć, co pozwala na precyzyjne dostosowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb klienta.

W trakcie zabiegu mezoterapia mikroiglowa

Mezoterapia mikroigłowa ma wiele zalet. Po pierwsze, jest to bezpieczny i bezbolesny zabieg, który nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Po drugie, może on zostać zastosowany u osób o różnym typie skóry, a także u osób z wrażliwymi oczami. Po trzecie, skuteczność zabiegu jest widoczna już po pierwszej sesji.

Dermapen działa na skórę w sposób kompleksowy. Dzięki mikronakłuwaniu skóry wprowadzone w nią substancje aktywne są lepiej przyswajane przez skórę, co zwiększa ich skuteczność. Dodatkowo, w wyniku stymulacji skóry dochodzi do poprawy mikrokrążenia, co korzystnie wpływa na wygląd skóry.

W przypadku worków pod oczami, mezoterapia mikroigłowa działa przede wszystkim na zmniejszenie obrzęku oraz redukcję cieni pod oczami. Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji, jednak w celu osiągnięcia trwałych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to jedna z najskuteczniejszych metod na redukcję worków pod oczami. Jest to terapia oparta na podaniu dwutlenku węgla (CO2) pod skórę za pomocą cienkiej igły. CO2 wprowadzony pod skórę powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co zwiększa przepływ krwi i utlenienie tkanek, co przyczynia się do lepszego usuwania toksyn z organizmu.

Podczas zabiegu karboksyterapii, klient może odczuwać delikatne ukłucia lub uczucie napięcia na skórze, jednak nie jest to bolesne i nie wymaga znieczulenia. Zabieg trwa zwykle około 10 minut.

zabieg karboksyterapii na pacjentce

Karboksyterapia jest bezpieczna i skuteczna dla większości osób. Może jednak wystąpić nieznaczne zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, ale zwykle ustępują one samoistnie po kilku godzinach. Osoby z chorobami serca, płuc lub krwi oraz osoby z ciążą lub zakażeniami skórnymi powinny porozmawiać ze swoim lekarzem przed podjęciem decyzji o karboksyterapii.

Efekty karboksyterapii zwykle widoczne są po kilku dniach od zabiegu, a skóra wygląda na bardziej wypoczętą i odżywioną. Zalecane jest wykonanie serii zabiegów w celu uzyskania najlepszych rezultatów.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to innowacyjne rozwiązanie w walce z workami pod oczami. Są to substancje aktywne, które mają zdolność stymulowania procesów regeneracyjnych i odnowy komórkowej skóry. Wśród biostymulatorów najczęściej stosowane są polinukleotydy, kwas polimlekowy oraz kwas hialuronowy.

Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych polegają na wstrzyknięciu tych substancji bezpośrednio w obszarze pod oczami, co prowadzi do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny. W rezultacie skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, a worki pod oczami są mniej widoczne.

kosmetolog wstrzykuje preparat w trakcie zabiegu stymulatorów tkankowych w salonie kosmetycznym health & beauty w krakowie

Biostymulatory można stosować samodzielnie lub łączyć z innymi metodami leczenia, takimi jak mezoterapia czy karboksyterapia. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie jeszcze lepszych efektów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Zabiegi z użyciem biostymulatorów są zwykle bezpieczne, nieinwazyjne i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Warto jednak pamiętać, że tak jak w przypadku innych zabiegów estetycznych, kluczowe jest wybranie doświadczonego specjalisty, który dostosuje zabieg do potrzeb klienta i zadba o jego bezpieczeństwo.

Stymulatory tkankowe są dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają mało inwazyjnych i skutecznych sposobów na pozbycie się worków pod oczami. Przed podjęciem decyzji o wyborze metody warto skonsultować się z doświadczonym kosmetologiem, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie dla danej osoby.

Podsumowując, biostymulatory stanowią interesującą alternatywę dla osób, które chcą zredukować worki pod oczami, ale nie chcą poddawać się bardziej inwazyjnym zabiegom. Ze względu na swoje właściwości stymulujące procesy regeneracyjne skóry, są one skuteczne w poprawie jej wyglądu i elastyczności, co przyczynia się do redukcji worków pod oczami.

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 to innowacyjny i skuteczny zabieg kosmetyczny, który może znacznie poprawić wygląd skóry wokół oczu i pomóc zredukować worki pod oczami. Zabieg ten wykorzystuje skoncentrowane wiązki światła, które penetrują skórę i pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, poprawiając jej elastyczność i jędrność.

Podczas zabiegu laser frakcyjny CO2 emituje mikroskopijne wiązki światła, które tworzą na skórze mikroobszary uszkodzeń. Dzięki temu możliwe jest pobudzenie procesu naprawczego skóry i pobudzenie produkcji nowych komórek skóry. Skóra regeneruje się, a z czasem staje się gładka, jędrna i pełna blasku.

Zabieg laser frakcyjny CO2 jest skuteczny w redukcji worków pod oczami, ponieważ pomaga zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Oba te składniki są niezbędne dla utrzymania elastyczności i jędrności skóry. Zabieg ten działa także przeciwzmarszczkowo, zmniejszając widoczność drobnych linii i zmarszczek w okolicach oczu.

Podczas zabiegu laser frakcyjny CO2, klient może odczuwać niewielki dyskomfort, ale zazwyczaj nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Zabieg trwa zwykle około 30 minut, a po zakończeniu klient może wrócić do codziennych aktywności.

Zabieg laser frakcyjny CO2 jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na redukcję worków pod oczami i poprawę ogólnego wyglądu skóry wokół oczu. Jednak przed przystąpieniem do zabiegu, klienci powinni skonsultować się z doświadczonym kosmetologiem, który pomoże im wybrać najlepszą opcję dla ich potrzeb i uzyskać pożądane rezultaty.

Salon kosmetyczny kraków banner

Podsumowanie

Worki pod oczami to powszechny problem, z którym boryka się wiele osób. Na szczęście istnieje wiele skutecznych metod, które pozwalają na ich redukcję. Mezoterapia igłowa, Dermapen, karboksyterapia, stymulatory tkankowe oraz laser frakcyjny CO2 to tylko niektóre z nich. Przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniej metody warto skonsultować się z doświadczonym kosmetologiem, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie dla danej osoby.

FAQ:

  • Czy zabiegi na worki pod oczami są bezpieczne?

Tak, wszystkie opisane zabiegi są uważane za bezpieczne, pod warunkiem, że są wykonywane przez doświadczonych specjalistów i stosowane zgodnie z zaleceniami.

  • Czy zabiegi na worki pod oczami są bolesne?

Niektóre z opisanych zabiegów, takie jak mezoterapia igłowa, stymulatory tkankowe lub karboksyterapia, mogą powodować nieznaczne dolegliwości bólowe, ale zwykle nie są one uważane za bardzo bolesne.

  • Ile razy należy wykonywać zabiegi, aby zobaczyć rezultaty?

Liczba wymaganych zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb i stanu klienta. Zwykle zaleca się serię kilku zabiegów, aby uzyskać optymalne rezultaty.

  • Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegów na worki pod oczami?

Tak, niektóre osoby z chorobami skóry lub chorobami przewlekłymi mogą mieć przeciwwskazania do niektórych z tych zabiegów. Ważne jest, aby przed przystąpieniem do zabiegu skonsultować się z kosmetologiem.

  • Czy efekty zabiegów na worki pod oczami są trwałe?

Tak, większość zabiegów oferuje trwałe rezultaty, ale w niektórych przypadkach może być konieczne wykonanie kolejnego zabiegu po pewnym czasie, aby utrzymać optymalny efekt.

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak

Kamila Pieczyrak

Kosmetolog / Podolog

Jako magister kosmetologii z 8-letnim doświadczeniem i ukończonymi studiami podyplomowymi z podologii, stawiam przede wszystkim na bezpieczeństwo i jakość świadczonych zabiegów. Moje głębokie zaangażowanie w branżę kosmetyczną i podologiczną przejawia się w ciągłym doskonaleniu umiejętności oraz dbałości o indywidualne podejście do każdego klienta.

Powrót na bloga