5 Najlepszych Zabiegów na Twarz do Cery Naczynkowej w 2023

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak
Kamila Pieczyrak
10 cze 2023 7 min
kobieta z cerą naczyniową po zabiegach na twarz

Cera naczynkowa - nie jest to tylko kwestia estetyczna, ale również problem, który wymaga specjalistycznego i precyzyjnego podejścia do leczenia. Intensywne i nieodpowiednie zabiegi mogą pogłębić problem, zamiast przynieść oczekiwane efekty.

Co to jest cera naczynkowa?

Mówiąc o cerze naczynkowej, mamy na myśli skórę, która ma skłonność do zaczerwienienia - najczęściej na policzkach, nosie, brodzie, a czasem na czole. Te zmiany są wynikiem poszerzania i pękania naczyń krwionośnych tuż pod powierzchnią skóry. Wiele osób zmagających się z tym typem cery doświadcza objawów takich jak uczucie pieczenia, swędzenia, suchość skóry i nadwrażliwość na zmiany temperatury.

Zabiegi dla cery naczynkowej - nowoczesne technologie na ratunek

Dzięki postępowi w technologii kosmetycznej, mamy dostęp do szeregu skutecznych zabiegów, które pomagają w walce z tym problemem. Te innowacyjne metody łagodzą objawy i poprawiają wygląd skóry.

W tym artykule przedstawimy pięć najlepszych zabiegów do cery naczynkowej na rok 2023. Są to: mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa (Dermapen), peelingi chemiczne, oczyszczanie wodorowe i peeling kawitacyjny. Te metody zostały starannie wybrane ze względu na ich skuteczność, bezpieczeństwo i dostępność.

Jak wybrać odpowiedni zabieg?

Prezentowane zabiegi różnią się od siebie pod wieloma względami, co umożliwia indywidualne dopasowanie do potrzeb skóry. Bez względu na wybór, najważniejsze jest, aby zabiegi były wykonywane przez doświadczonych specjalistów, którzy rozumieją specyfikę cery naczynkowej.

Zapraszamy do dalszej lektury, gdzie dowiesz się więcej o każdym z tych zabiegów, zrozumiesz, dlaczego są tak skuteczne, i odkryjesz, jak mogą Ci pomóc w walce z cerą naczynkową.

Rozumienie Cery Naczynkowej

Cera naczynkowa, inaczej zwana czerwoną lub wrażliwą, to typ skóry, który charakteryzuje się widocznymi naczynkami krwionośnymi, szczególnie w obrębie twarzy. Te naczynia często pojawiają się na policzkach, nosie, brodzie, a czasami na czole.

Symptomy cery naczynkowej

Objawy cery naczynkowej mogą się różnić - od delikatnych zaczerwienień do intensywnych, uporczywych rumieńców. Skóra może wydawać się sucha i szorstka, a nawet wystąpić mogą objawy takie jak pieczenie, swędzenie czy uczucie "ściągnięcia". Zmiany te bywają często związane z reakcjami na temperaturę, emocje, jedzenie czy picie.

Salon kosmetyczny kraków banner

Przyczyny cery naczynkowej

Podłoże cery naczynkowej jest złożone i może wynikać z różnych czynników. Zazwyczaj jest uwarunkowana genetycznie, ale może być również efektem zmian hormonalnych, stylu życia lub diety. Te czynniki powodują osłabienie ścianek naczyń krwionośnych, które łatwiej się rozszerzają, co skutkuje widocznymi na skórze zmianami.

Znaczenie zrozumienia cery naczynkowej

Zrozumienie specyfiki cery naczynkowej jest kluczowe dla wyboru odpowiednich zabiegów. To, co sprawdza się u osób z innymi typami skóry, może okazać się zbyt agresywne dla cery naczynkowej. Dlatego tak ważne jest pamiętanie o indywidualnym podejściu i dostosowywaniu zabiegów do konkretnych potrzeb skóry.

Mezoterapia Igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wprowadzaniu w skórę niewielkich dawek substancji czynnej za pomocą cienkich igieł. Dzięki temu, składniki aktywne są w stanie dotrzeć bezpośrednio do tkanki skórnej, co znacząco zwiększa ich efektywność.

Mezoterapia igłowa

Zabieg ten jest szczególnie skuteczny dla cery naczynkowej, ponieważ wprowadzane substancje mogą zawierać składniki wzmacniające ścianki naczyń krwionośnych i zmniejszające ich widoczność. Mezoterapia igłowa potrafi zredukować zaczerwienienia, poprawić koloryt skóry i zwiększyć jej jędrność.

Ponadto, w przypadku cery naczynkowej ważne jest, aby dostarczać skórze odpowiednią ilość nawilżenia, a mezoterapia igłowa może pomóc w tej kwestii. Substancje czynne, takie jak kwas hialuronowy, mogą znacząco zwiększyć nawilżenie skóry, co jest szczególnie korzystne dla cery naczynkowej, która często jest sucha i napięta.

Jednak jak każdy zabieg, mezoterapia igłowa ma pewne ryzyka. Przede wszystkim, zabieg ten powinien być przeprowadzany przez doświadczonego specjalistę, aby uniknąć powikłań, takich jak zakażenie czy reakcje alergiczne. Ponadto, bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, ale jest to normalna reakcja, która powinna zniknąć w ciągu kilku dni.

Pomimo tych ryzyk, mezoterapia igłowa przy cerze naczynkowej to skuteczny i bezpieczny sposób na poprawę stanu skóry. Warto więc rozważyć ten zabieg, jeśli zmagamy się z problemami cery naczynkowej.

Mezoterapia Mikroigłowa (Dermapen)

Mezoterapia mikroigłowa, znana potocznie "Dermapen" od nazwy urządzenia, to nowoczesny zabieg, który jest coraz częściej wykorzystywany do poprawy stanu cery naczynkowej. Zabieg ten wykorzystuje urządzenie Dermapen, które jest wyposażone w wiele mikroigieł. Te igły tworzą na skórze setki małych otworów, przez które wprowadzane są składniki aktywne.

W trakcie zabiegu mezoterapia mikroiglowa

Zaletą mezoterapii mikroigłowej jest to, że umożliwia ona głębokie nawilżenie skóry, co jest szczególnie ważne dla cery naczynkowej, która często jest sucha i potrzebuje dodatkowego nawilżenia. Wprowadzane składniki aktywne mogą zawierać takie substancje jak kwas hialuronowy czy witaminy, które wspomagają regenerację skóry.

Dodatkowo, Dermapen przy cerze naczynkowej pozwala na skuteczne wzmacnianie ścianek naczyń krwionośnych, co z kolei zmniejsza widoczność czerwonych nitek na skórze. Zabieg jest nieinwazyjny i nie powoduje trwałego uszkodzenia skóry.

Pomimo wielu zalet, mezoterapia mikroigłowa ma pewne ryzyka. Najczęstszymi skutkami ubocznymi są zaczerwienienie i podrażnienie skóry po zabiegu. W niektórych przypadkach może dojść do krwiaków lub obrzęku, jednak są to reakcje rzadkie i zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni.

Podsumowując, mezoterapia mikroigłowa przy cerze naczynkowej może przynieść wiele korzyści. Zabieg jest skuteczny, bezpieczny i mało inwazyjny, a jego efekty są widoczne już po kilku sesjach. Dlatego warto rozważyć mezoterapię mikroigłową jako jedną z opcji leczenia cery naczynkowej.

Peelingi Chemiczne

Peelingi chemiczne to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia cery naczynkowej. Są to zabiegi kosmetyczne, które polegają na nałożeniu na skórę specjalnego preparatu chemicznego, który usuwa martwe komórki skóry, przyspiesza regenerację i stymuluje produkcję kolagenu.

Kosmetolog wstrzykuje preparat w trakcie zabiegu peeling chemiczny w salonie kosmetycznym Health and beuaty w Krakowie

Zastosowanie peelingu chemicznego na skórę naczynkową ma wiele korzyści. Po pierwsze, pomaga zredukować czerwoność i widoczność naczyń krwionośnych. Po drugie, przyspiesza regenerację skóry i stymuluje produkcję kolagenu, co jest kluczowe dla poprawy elastyczności skóry.

Pomimo wielu zalet, peelingi chemiczne nie są pozbawione ryzyka. Najważniejszym jest możliwość podrażnienia skóry po zabiegu. W niektórych przypadkach może również dojść do przejściowego zaczerwienienia lub suchości skóry. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu warto skonsultować się z kosmetologiem lub dermatologiem.

Warto jednak pamiętać, że peelingi chemiczne są jednym z najskuteczniejszych zabiegów dla cery naczynkowej w gabinecie kosmetycznym. Przynoszą one szybkie i widoczne rezultaty, a jednocześnie są bezpieczne i stosunkowo mało inwazyjne. Prawidłowo przeprowadzony peeling chemiczny nie tylko poprawia wygląd cery naczynkowej, ale także przyczynia się do poprawy jej ogólnego stanu.

Podsumowując, peelingi chemiczne są skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem dla osób z cerą naczynkową. Są one szczególnie polecane dla osób, które chcą szybko poprawić stan swojej skóry i zredukować objawy cery naczynkowej.

Oczyszczanie Wodorowe

Oczyszczanie wodorowe to innowacyjny zabieg kosmetyczny, który zdobywa coraz większą popularność wśród osób z cerą naczynkową. Ten nietypowy zabieg wykorzystuje molekuły wodoru, które skutecznie penetrują skórę, oczyszczając ją i nawilżając na poziomie komórkowym.

Oczyszczanie wodorowe twarzy podczas zabiegu w Health and beauty w Krakowie

Dla cery naczynkowej, oczyszczanie wodorowe ma wiele korzyści. Przede wszystkim, zabieg ten pomaga złagodzić stany zapalne skóry, które często występują przy cerze naczynkowej. Dodatkowo, wodór wpływa na skórę regenerująco i odżywczo, co jest kluczowe dla utrzymania zdrowia i elastyczności skóry.

Ryzyko związane z zabiegiem oczyszczania wodorowego jest niewielkie. Zabieg jest bezbolesny, a jedynym potencjalnym skutkiem ubocznym może być przejściowe zaczerwienienie skóry po zabiegu. Oczyszczanie wodorowe jest zatem jednym z najbezpieczniejszych zabiegów dla cery naczynkowej dostępnych na rynku.

Oczyszczanie wodorowe to zabieg, który skupia się na oczyszczaniu skóry na poziomie komórkowym, przywracając jej naturalny blask i zdrowy wygląd. Jest to jedno z najnowszych rozwiązań w dziedzinie kosmetologii, które pomaga w walce z problemami cery naczynkowej.

Trzecia faza oczyszczania wodorowego twarzy w salonie w Krakowie

Zastosowanie oczyszczania wodorowego w leczeniu cery naczynkowej ma wiele zalet. Zabieg ten jest nie tylko skuteczny, ale także niezwykle delikatny dla skóry, dzięki czemu jest idealny dla osób z wrażliwą i delikatną cerą naczynkową. Można go z powodzeniem wykonywać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu, dzięki specjalistycznym urządzeniom do domowego użytku.

Peeling Kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to nowoczesna metoda oczyszczania skóry, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe do delikatnego usuwania zanieczyszczeń, martwych komórek skóry oraz nadmiaru sebum. To jedna z najdelikatniejszych form peelingu, która jest szczególnie polecana dla osób z cerą naczynkową.

kosmetyczka wykonuje peeling kawitacyjny w salonie kosmetycznym Health and beauty w Krakowie

Główną zaletą peelingu kawitacyjnego jest fakt, że jest on niesamowicie delikatny dla skóry. Nie powoduje podrażnień, co czyni go idealnym dla osób z cerą naczynkową, która często jest bardzo wrażliwa. Nawet mimo tak delikatnego działania, peeling kawitacyjny skutecznie oczyszcza pory, poprawiając wygląd i kondycję skóry.

Dodatkowo, zabieg ten poprawia mikrokrążenie, co jest korzystne dla cery naczynkowej. Dzięki temu skóra staje się bardziej odżywiona, co przekłada się na jej zdrowszy wygląd.

Ryzyko związane z peelingiem kawitacyjnym jest minimalne. To nieinwazyjny zabieg, który nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, takich jak zaczerwienienia czy obrzęki. Z tego powodu jest on często wybierany jako jedno z profesjonalnych zabiegów dla cery naczynkowej w gabinecie kosmetycznym.

kosmetyczka w trakcie zabiegu peeling kawitacyjny w salonie kosmetycznym Health and beauty w Krakowie

W przypadku cery naczynkowej, peeling kawitacyjny jest nie tylko skutecznym, ale i bezpiecznym sposobem na utrzymanie skóry w dobrym stanie. Dzięki temu zabiegowi, skóra staje się nie tylko czystsza, ale i zdrowsza, co jest kluczowe dla poprawy jej ogólnego wyglądu. Z tego powodu peeling kawitacyjny zasługuje na miano jednego z najlepszych zabiegów do cery naczynkowej.

Podsumowanie

Podejmowanie decyzji o tym, które zabiegi na cerę naczynkową wybrać, może być trudne. Każdy z przedstawionych tutaj zabiegów - od mezoterapii igłowej, przez mezoterapię mikroigłową (dermapen), peelingi chemiczne, oczyszczanie wodorowe, po peeling kawitacyjny - ma swoje unikalne korzyści i potencjalne ryzyko. Ważne jest, aby pamiętać, że optymalne rezultaty można osiągnąć poprzez indywidualne podejście do potrzeb swojej skóry.

Pamiętajmy, że każda skóra jest inna i co działa dla jednej osoby, niekoniecznie musi przynieść takie same rezultaty dla innej. Dlatego warto skonsultować się z kosmetologiem, który pomoże nam dobrać odpowiednie zabiegi dla naszej skóry.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz skorzystać z tych zabiegów, zapraszamy do naszego gabinetu kosmetycznego Health & Beauty w Krakowie. Nasz zespół specjalistów z chęcią pomoże Ci dobrać odpowiednie zabiegi na twarz i doradzi w kwestii pielęgnacji cery naczynkowej. Zapewniamy, że pod naszym opiekuńczym okiem Twoja skóra zyska zdrowy, promienny wygląd.

zjęcie od pasa w górę właścicielki salonu kosmetycznego Health and beauty w Krakowie Kamili Pieczyrak

Kamila Pieczyrak

Kosmetolog / Podolog

Jako magister kosmetologii z 8-letnim doświadczeniem i ukończonymi studiami podyplomowymi z podologii, stawiam przede wszystkim na bezpieczeństwo i jakość świadczonych zabiegów. Moje głębokie zaangażowanie w branżę kosmetyczną i podologiczną przejawia się w ciągłym doskonaleniu umiejętności oraz dbałości o indywidualne podejście do każdego klienta.

Powrót na bloga